Željezničar
Posušje
Demontaža Veleža u Modriči

FK Sloga je na domaćem terenu savladao ekipu FK Velež sa visokih 3:0.

Ekipa iz Doboja je slavila zasluženu pobjedu jer su na terenu pružili mnogo više nego gosti iz Mostara. Prva šansa bila je u šestoj minuti utakmice preko Milanovića, ali je lopta otišla preko gola. Desetak minuta kasnije pokušao je i Ristić, ali ponovo lopta je otišla daleko od gola.

Zaprijetio je Kulenović u 18. minuti, a Šaula u 25. minuti utakmice, međutim oba udarca su otišla iznad gola. Velež nije nikako mogao igrati, jer vezni red danas Rođenih nije postojao.

U 43. minuti Sloga je zasluženo povela, šutirao je Kulenović, ali je Bogdanović odbio loptu tačno do Krstovskog koji je pogodio za 1:0.

U nastavku utakmice Velež se pokušao probuditi, ali "makazice" Zajmovića i udara Pršeša nisu zabrinuli fudbalere Sloge.

Već u 52. minuti Sloga je udvostručila vodstvo, a ovoga puta strijelac je bio Milaković nakon asistencije Krstovskog.

Sloga je prijetila čak tri puta preko Kulenovića, ali je Bogdanović spriječio sjajnog napadača da večeras postigne pogodak.

Međutim, golman Rođenih nije mogao spriječiti Jankovića u 80. minuti koji je pogodio za konačnih 3:0.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Sloga Meridian Velež