• Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Sloga poražena u Mostaru

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u 15. kolu m:tel Premijer lige BiH Slogu iz Doboja sa 3:0 na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Revanširao se tako tim Sergeja Jakirovića Dobojlijama za poraz kojeg su im nanijeli u Modriči, te stigli do svog desetog trijumfa u sezoni i vratili se na pobjednički kolosijek poslije remija u Trebinju u prošlom kolu.

Trebalo je nekih pola sata Plemićima da probiju defanzivni blok Dobojlija, a onda u 34. minuti dolaze do vodstva. Josip Ćorluka je poslao loptu u sredinu, a Karlo Stapić nespretno reaguje i potpuno neometan šalje loptu u vlastitu mrežu za 1:0.

Deset minuta kasnije Plemići dolaze i do drugog gola. Opet je Josip Ćorluka nabacio sa desne strane, golman Danilo Đulčić je boksovao loptu, ali pravo na noge Ćužeu, koji pogađa za 2:0.

Sve dileme oko pobjednika u ovom susretu razriješio je Nemanja Bilbija u 61. minuti. Izgubio je Ivan Đorić loptu na centru, dao je pravo u noge protivniku, sjevnula je brza akcija, a Bilbija lako matira Đulčića koji je negdje ostao na pola puta između gola i lopte.

Mogao je Zrinjski do kraja da pogodi još koji put, ali Đulčić je uspio da odbrani, tako da je ostalo Zrinjski - Sloga 3:0.

Zrinjski – Sloga 3:0 (2:0)

Mostar. Stadion: HŠK ZRINJSKI. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mirza Kazlagić (Cazin), Strijelci: Karlo Stapić 34', Mario Ćuže 45', Nemanja Bilbija 61', [HŠK Zrinjski (Mostar)]; Å½uti kartoni: Uglješa Stevanović 3', [Sloga (Doboj)];

Zrinjski: Josip Čondrić (G) , Hrvoje Barišić (8. Marin Magdić), Josip Ćorluka , Almir Bekić , Mario Ćuže , Slobodan Jakovljević , Petar Sučić , Silvio Ilinković (46. Karlo Kamenar), Niko Janković (67. Abdul Musa Zubairu), Mario Tičinović (67. Andrija Drljo), Nemanja Bilbija (K) (75. Irfan Hadžić)

Sloga: Danilo Đulčić (G) , Ivan Đorić , Uglješa Stevanović (46. Leo Janković), Aleksandar Milaković (K) , Ostoja Šaula , Marko Kujundžić (46. Franko Dadić), Karlo Stapić , Dušan Ristić , Staša Baštić (56. Obrad Starčević), Milan Milanović , Luka Kulenović (53. Milan Basrak)

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Zrinjski Sloga Meridian