Nakon udarca Piščevića nukić je igrao rukom, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.
51'
Postava
Nevres Fejzić(G) (K), Mustafa Šukilović , Ajdin Nukić , Nebojša Gavrić , Mićo Kuzmanović , Đorđe Pantelić , Sedad Subašić , Jasmin Čeliković , Damir Mehidić , Dušan Pantelić , Giorgi Ivaniadze , REZERVE Ahmet Pilaković(G) , Eldin Hasanbegović , Irfan Hadžić , Huso Karjašević , Harun Karić , Belmin Mešinović , Samir Burić , Eldin Mehmedović , Mathieu Alasane Meba Diaby
Postava
Nikola Ćetković(G) , Nikola Ninković , Momčilo Mrkaić , Janez Pišek , Aleksandar Vojnović , Aleksandar Subić (K), Ivan Lagundžić , Darko Lazić , Enver Kulašin , Benjamin Tatar , Nedeljko Piščević , REZERVE Bojan Pavlović(G) , Obren Cvijanović , Fedor Predragović , Jovo Lukić , Jakov Blagaić , Đorđe Milojević , Dejan Popara , Sergej Dojčinović , Filip Račić ,
Protokol
Sudije: Dragan Kesić (Gradiška) [Glavni], Radislav Kačavenda (Gradiška) [Pomoćnik], Damir Lazić (Brčko) [Pomoćnik],
Kuzmanović donio bod Tuzli

Nakon dvosedmične reprezentativne pauze, Tuzla i Borac su večeras otvorili 24. kolo m:tel Premijer lige BiH, i to jako dobrom utakmicom, koja je na kraju okončana podjelom bodova. Bilo je 2:2.

Meč se može podijeliti na dva dijela, prvi u kojem je Borac bio bolji tim i vodio je sa 2:0, te završnicu u kojoj je Tuzla Siti  stigao do dva pogotka i velikog boda.

Banjalučani su poveli u 38. minuti pogotkom Momčila Mrkaića iz akcije koja nije u startu previše obećavala, a prethodno je i domaćin imao nekoliko šansi i tražio je penal, koji im nije dosuđen.

U drugom dijelu, Banjalučani su i sami smatrali da trebaju dobiti penal, ali ni ovaj put pištaljka se nije oglasila. No, u 66. minuti se pred golom domaćina najbolje snašao Jovo Lukić i pogodio za 2:0, te se tada činilo da će gosti osvojiti puni plijen.

Međutim, domaći tim nije odustajao. U 73. minuti, Mićo Kuzmanović je pogodio sa bijele tačke, a nakon toga je domaći tim zaigrao još odlučnije u nastojanju da se vrati u meč.

Sjajan pogodak za konačnih 2:2 u samoj završnici je postigao odlični Kuzmanović, koji je svom timu donio zlata vrijedan bod u borbi za opstanak.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Tuzla City Borac