Iskra bolja od Hercegovine

U 12. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Bugojnu od domaće Iskre rezultatom 34:28.

Nevesinjci su odigrali solidno prvo poluvrijeme u kojem su povremeno imali i vođstvo. Međutim, u nastavak su ušli bez potrebne energije, pa je prednost rivala brzo rasla. U 40. minutu Iskra je imala već sedam golova prednosti. Izgubljene lopte i neiskorišteni sedmerci dodatno su sputavali igru nevesinjske ekipe, pa je poraz bio neminovan. U finišu susreta i jedan i drugi trener dali su priliku mlađim igračima.

Hercegovina je večeras nastupala bez svog najboljeg strijelca Dragovića i Bašića koji su izostali zbog privatnih obaveza.

U narednom kolu gost u Nevesinju biće lider Premijer lige, Izviđač iz Ljubuškog, koji je u dosadšnjem toku prvenstva izgubio samo bod.

ISKRA – HERCEGOVINA 34:28 (14:11)

KSC Bugojno. Sudije: Irhad Mešić, Irem Mešić (Sarajevo). Sedmerci: Iskra 4 (3), Hercegovina 10 (4). Isključenja: Iskra (14 min), Hercegovina (4 min).

ISKRA: Kondić (5), Šišić, Bostan (4), Karadža, Kos, Ljutić (6), Letica, Stojanoski, Janković (9), Petrović (1), Todorović (4), Halilović, Purić, Kežić (5).

HERCEGOVINA: Cvijanović, Hadrović (1), Karanović (6), Kovač (1), Čabrilo (7), Tomić (2), Šarenac, Zečević (1), Zlatić (2), Ivanović (6), Vučić (1), Ražnatović (1), Vujadinović, Bešić.