Japan
Poljska
Senegal bolji od domaćina Mundijala

Katar - Senegal/ Foto: Fejsbuk

U drugom kolu grupe A, Senegal je nanio domaćinu Kataru drugi poraz na Svjetskom prvenstvu. Senegalci su slavili 3:1, upisali prvi trijumf nakon poraza od Holandije, i ostali u igri za plasman u nokaut fazu.

Senegal je poveo u 41. minutu. Velika greška Huhija, koji je loše odbio loptu, pa je uslijedio neodbranjiv udarac iz prve.

Na startu nastavka, Ismail Žakobs je izveo korner, ubacio je na prvu stativu, a Famara Didiju je trznuo glavom i poslao loptu u suprotan ugao za 2:0.

Muntari s eu 78. minutu postarao da Katar ne bude jedini domaćin Mundijala koji nije postigao gol. Muntariju je pet minuta bilo dovoljno da zatrese mrežu.

Međutim, da drame ne bude pobrinuo se Dieng u 84. minutu. Prilikom udarca Dijenga zakačila je lopta Huhija i promijenila pravac za pobjedu i tri boda.

KATAR - SENEGAL 1:3