Brazil
Srbija
Kostrarika zaustavila Japan

Kostarika . Japan 1:0 /Foto: Fejsbuk

Fudbaleri Kostarike priredili su malo iznenađenje u drugom kolu grupe E na Mundijalu u Kataru. Nakon debakla od Španije, savladali su Japan 1:0, koji je u prvom kolu šokirao Njemce. Sada je u grupi prava drama, i rezultat koji definitivno ide na ruku Njemcima koji večeras igraju sa Španijom od 20 sati.

Statistika najbolje pokazuje kakvu smo utakmicu gledali u prvih 45 minuta, ukupno pet šuteva, od toga niti jedan u okvir gola.

Situacija se nije mijenjala do 81. minutu, a onda Kostarikanci pravo ni iz čega dolaze do vođstva, iz jedinog udarca u okvir gola na meču! Fuler je dobio loptu na ivici šesnaesterca, pomjerio je u stranu i pogodio dalji ugao gola.

U 88. minutu najbolja prilika za Japan na utakmici. Mitoma je probio po lijevom boku i uputio povratan pas na penal za Kamadu, ali je fudbaler Ajntrahta šutirao pravo u Navasa.

JAPAN - KOSTARIKA 0:1 (0:0)