Suad Subašić
78'
Siti ide dalje

Tuzla City je i u revanš utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine savladao prijedorski Rudar i ovjerio plasman u polufinale ovog takmičenja.

Tuzlaci su slavili 2:0 i ukupnim rezultatom 7:0 ostvarili prolaz dalje.

Utakmica je, očekivano, bila mnogo drugačija u odnosu na prvi meč, s obzirom da je pitanje prolaska tuzlanskog tima praktično već bilo riješeno, a jedino je pitanje bilo da li će se Rudar u revanšu uspjeti pokazati u nešto boljem svjetlu.

To su, ruku na srce, uspjeli, ali nedovoljno da bi izbjegli novi poraz, pa čak i postigli barem jedan gol.

Tuzlaci su bili dominantnija ekipa od početka, a do vodstva su došli u 38. minuti susreta kada je Giorgi Ivaniadze zatresao mrežu Rudara za 1:0.

Imala je ekipa Milenka Bošnjakovića nekoliko dobrih prilika da udvostruči prednost, a konačno su iiskoristili onu iz 78. minute kada je Sedad Subašić savladao golmana domaćih i postavio konačan rezultat 2:0.

Večeras se igra i još jedna revanš utakmica Kupa BiH, a u njoj će snage odmjeriti Velež i Sloga.