Vest Hem uzeo Ligu konferencije

Vest Hem /Foto,Fejsbuk

Fudbaleri Vest Hema osvojili su Ligu konferencije, u finalu u Pragu savladali su Fjorentinu 2:1 (0:0).

Junak trijumfa londonskog tima bio je Džerod Boven, u 90. minutu je posle sjajnog kontranapada i asistencije Lukasa Pakete postigao pobedonosni gol.

Prethodno je Vest Hem poveo iz VAR penala preko Saida Benrahme u 62, a izjednačio je Đakomo Bonaventura u 67. minutu.

Luki Joviću (zamenjen na poluvremenu) je zbog ofsajda poništen gol u nadoknadi prvog poluvremena.

Ceo meč za tim iz Firence odigrao je Nikola Milenković.

Vest Hem je došao do trećeg evropskog trofeja u istoriji, posle Kupa kupova 1965. i Intertoto kupa 1999. godine, a ujedno i do direktnog plasmana u Ligu Evrope sledeće sezone.

U domaćim okvirima Čekićari imaju tri osvojena FA kupa i jedan Komjuniti šild.

Fjorentina je ove sezone pretrpela i drugi poraz u finalu, poražena je i u finalu Kupa Italije.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa Conference League - Final stages Fiorentina West Ham United