• Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Sakan presudio Progresu

Gorica, Šipovo

Fudbaleri Gorice iz Šipova donijeli su kući sa vrućeg gostovanja kod Progresa iz Kneževa tri boda, rezultata je bio  0:1.

Utakmica je od samog početka bila jako tvrda i borbena, s obje strane, tako da je bilo veoma malo pravih šansi.

Trenutak odluke desio se u 72. minuti kada je fudbaler Gorice Duško Sakan sjajno pogodio iz slobodnog udaraca sa 20-tak metara.

Prvotimac Gorice iz Šipova Pero Pastir nam je rekao:

-Zahtjevna utakmica, po teškom terenu.  U prvo poluvrijeme nismo ušli kako smo mi htjeli. Ekipa Progresa stvorila je nekoliko dobrih akcija, a u drugom dijelu smo ubacili u veću brzinu. To nas je i nagradilo golom našeg trenera Duška Sakana iz slobodnog udarca, nakon čega smo stvorili još šansi koje nismo iskoristili. Uspjeli smo utakmicu mirno privesti kraju. Zahvaljujem se ekipi Kneževa na fer i korektnoj utakmici i želim im svu sreću u nastavku šampionata.