Partizan stao u Madridu

Real Madrid - Partizan

U 16. kolu Evrolige, Real Madrid je savladao Partizan Mozzart Bet sa 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24)

U 16. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je na gostovanju u Madridu doživeo poraz i tako prekinuo pobednički niz u svim takmičenjima. Domaći Real Madrid je nakon 40 minuta igre ostvario pobedu rezultatom 91:75 Nakon startnih 2:0, crno-beli su preko Kabokla odgovorili mini serijom od 0:5. Ipak, aktuelni šampion Evrope i lider na tabeli Evrolige je potom iskoristio nekoliko neupspešnih pokušaja crno-belih za tri poena i brzo uzvratio i pred kraj prve deonice došao do dvocifrene prednosti. Do isteka desetog minuta, igrači Partizana Mozzart Bet su smanjili na 26:19.

Drugu deonicu, domaći tim započinje serijom 11:2 za 180 sekundi i tako vraća dvocifrenu prednost. Do odlaska na dugačku pauzu između dva poluvremena, crno-beli uspevaju da smanje na -10, odnosno konačnih 48:36 posle 20 minuta igre.

U trećoj četvrtini, nastavlja se efikasnija igra domaćih u odnosu na crno-bele, što je rezultiralo prednošću Real Madrida od 76:51. Do kraja meča, crno-beli su nastojali da smanje prednost domaćih, a meč je završen sa konačnih 91:75

Nakon utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije izjavio:

"Nismo igrali apsolutno sa energijom koja je potrebna za utakmicu. Bez ikakve agresivnosti u odbrani, sve ono što nas je krasilo pre dva dana protiv Valensije. U napadu nestrpljivi, apsolutno nikakav protok lopte. Davali su nam lake poene iz kontranapada, davali su nam lake poene iz skoka u napadu i, ono što je najgore, davali su nam lake poene posle naših izgubljenih lopti.
U košarci postoje izgubljene lopte i to je deo igre ako je protivnička ekipa agresivna, ali ako ti direktno bacaš loptu u ruke protivničkih igrača, onda je to na neki način neobjašnjivo. Kako god, dug je put pred nama. Igrači verovatno osećaju umor. Pretpostavljam, mislim da to nije izgovor jer je i Real Madrid igrao utakmicu pre dva dana u Beogradu. Ali, ne bih o njima, mislim da su oni ubedljivo najbolji tim u Evroligi ove sezone. Žao mi je što nismo probali da pružimo veći otpor i što nismo igrali na nivou koji inače krasi našu ekipu. Ta želja, borbenost i pamet u napadu. Okrećemo se novoj utakmici i to je to.
Još jednom hvala svim ljudima koji su bili ovde sa nama večeras ovde"