Akademac
Akademac
Budućnost BN
Jahorina na korak od titule i plasmana u bh elitu

Košarkaši Jahorine sa Pala nalaze se na korak od osvajanja šampionske titule u prvenstvu Republike Srpske, a samim tim i plasmana u košarkašku elitu Bosne i Hercegovine.

Oni su večeras u Bijeljini u drugom meču finalne serije plej ofa porazili domaću Budućnost sa 78:59 i u seriji poveli sa 2:0.

Već u subotu, pred svojim navijačima imaju priliku da dođu do  trećeg trijumfa i sa maksimalnih 3:0 završe ovo finale. Meč se igra u dvorani Peki od 19 časova.

Inače danas su Paljani bili bolji u svim segmentima igre. Od prve četvrtine su pokazali da su došli u Semberiju po trijumf i tad dio igre su dobili sa 23:18, a u drugoj su bili još sigurniji. Riješili su je u svoju korist sa 19:12.

Dominaciju su nastavili i u trećoj četvrtini, pa su povećali i prednost. Bilo je 23:14.

Malo su igrači Jahorine smanjili gas u poslednjem periodu meča. Dozvolili su domaćinu da tu četvrtu četvrtinu dobije sa dva poena razlike. Bilo je  15:13 za Budućnost, a na kraju je na semaforu pisalo Budućnost – Jahorina 59:78.

Najbolji na terenu bio je Filip Simić iz Jahorine koji je postigao 17 poena, a po 11 su ubacili Mej, Okiljević i Kovač, dok je u domaćem sastavu bolji od ostalih bio Miljan Klještan sa 14 poena, dok Pirgić postigao dva manje.