Sokolac pregazio Slaviju

U subotu je odigran komšijski derbi u okviru 14. kola Prve lige Republike Srpske za košarkaše. KK “Sokolac” je na svom parketu ubjedljivo savladao ekipu “Slavije 1996” iz Istočnog Sarajeva rezultatom 96:61.

Sokočani su odlično otvorili meč, o čemu govori podatak da su gosti do prvih poena došli sa linije slobodnih bacanja i to u petom minutu susreta. Prva četvrtina je završena rezultatom 27:15 u korist domaćina. Gosti su pokušavali da se vrate u igru u drugoj i trećoj četvrtini, kada su smanjili dvocifrenu razliku, međutim odličnom igrom Markovića, Pečenice, Okiljevića i Radovića domaći sastav stiče nedostižnu prednost i zasluženo slavi sa čak 35 poena razlike.

Sokolac je ovom pobjedom učvrstio mjesto u vrhu prvenstvene tabele sa 25 osvojenih bodova, koliko ima i Borac iz Banja Luke.

U narednom 15. kolu “Slavija” će dočekati paljanski “Obilić”, dok košarkaši “Sokoca” odlaze na gostovanje ekipi “Student Igokee” u Banja Luku.