Štimac i Švraka vodili do trijumfa

KKI Vrbas

Košarkaški klub invalida „Vrbas“ zabilježio je pobjedu protiv KIK „Una Sana“ 72:54 u okviru 7. kola Premijer lige BiH u košarci u kolicima. Na ovaj način su zadržali maksimalan učinak i na dobrom su putu da deseti put uzastopno osvoje šampionsku titulu.

Gosti su bolje počeli susret i ekspresno su poveli 3:0, da bi domaći uzvratili i vrlo brzo bilo je 11:7. Ipak, na minu pauzu otišlo sa prednošću ekipe iz Bihaća koja je imala minimalnih 15:14. U drugom periodu razigrali su se Banjalučani koji su dvaput imali "plus osam“, 34:26 i 36:28, da je poslije 20 minuta igre na semaforu pisalo, 36:32. Kudikamo bolje igrao je „Vrbas“ u trećem periodu kada je u finišu trojkom Ante Štimca otišao na velikih 14 poena razlike, 58:44. I posljednja četvrtina pripala je Banjalučanima koji su više nego zasluženo dobili ovaj duel sa ubjedljivih 72:54.

Kod KKI „Vrbas“ Ante Štimac je ubacio 27 poena (dvije trojke) dok je Vlado Švraka dao 22 poena (jedna trica), a kod gostiju Dino Dizdarić imao je učinak od 25 ubačenih poena.