Fortuna i Sloboda remizirali na otvaranju nove sezone Premijer ženske lige BiH

Fortuna i Sloboda remizirali

Današnjom utakmicom u Živinicama počela je nova sezona u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine. Fortuna i Sloboda odigrali su neriješeno (2:2) i tako osvojili po bod na startu prvenstva.

Po izuzetno lošem terenu, i jedan i drugi tim nisu mogli ništa spektakularno pokazati, pa su bili prinuđeni da igraju onoliko koliko im je teren dozvoljavao.

Tim iz Tuzle dobro je krenuo u novu sezonu. Izabranice Armina Mujezinovića povele su u 24. minutu preko Emine Zolotić, koja je tako postigla prvi pogodak u novoj sezoni, a deset minuta kasnije rezultat je izjednačila Slađana Smiljanić, koja je došla u Fortunu u ovom prelaznom roku.

Pri kraju prvog poluvremena prednost Slobodi vratila je Lamija Oštraković, koja je postigla pogodak iz slobodnog udarca, inače bivša igračica Fortune, pa je nakon prvog dijela bilo 1:2

U nastavku meč je bio tvrd, bez puno prilika i isključivo se igralo na duge lopte. Sloboda je u par navrata pokušavala preko kontranapada da ugrozi gol Šehić, dok je Fortuna forsirala dugim pasovima i loptama da stvori neku šansu.

U 61. minutu dosuđen je penal za Fortunu koji je iskoristila Samira Selimović i donijela novo izjednačenje domaćinu na utakmici. Do kraja je viđeno još nekoliko prilika, ali se rezultat nije promjenio i završilo je neriješeno (2:2).

Fortuna u narednom kolu gostuje u Bijeljini kod ekipe Radnika, dok Sloboda svoju prvu utakmicu na domaćem terenu igra protiv bugojanske Iskre.

Fortuna Živinice - Sloboda Tuzla 2:2 (1:2).
Stadion: Gradski u Živinicama.