Olimpija razbila Ljubljanu u gradskom derbiju i osvojila nova tri boda

Zmajčile ekspresne protiv Ljubljane MI-PRESS photo

Fudbalerke Olimpije iz Ljubljane na fantastičan način su otvorile novu sezonu u Slovenskoj ženskoj fudbalskoj ligi Triglav Zdravje, a to su nastavile i u drugom kolu pošto su deklasirale u gradskom derbiju ŽNK Ljubljanu rezultatom 0:5 i tako upisale nova tri boda.

Popularne "zmajčiče" su tako nastavile sa serijom pobjeda nad ekipom Ljubljane, a Sara Nemet je upisala još jednu utakmicu bez primljenog gola, a ovo je za Olimpiju 15-ti pogodak u dvije utakmice.

Međutim, Zlatko Gabor se suočio sa problemom već u drugoj minuti jer je morao iz igre izvesti Osojnik koja se nesretno povrijedila, a u igru je ušla Madon. Ali, i pored toga, Olimpija je držala sve pod kontrolom i bilo je samo pitanje vremena kada će postići pogodak.

Olimpija je povela u 39. minutu preko Ane Milović, koja je najavila da će imati još jednu nevjerovatnu sezonu iza sebe, jer je postigla fenomenalan pogodak nakon asistencije Madon koju je Gabor i ubacio u igru na početku utakmice, a sa ovim rezultatom Olimpija je otišla na odmor.

Ana Milović tri puta pogađala MI-PRESS photo

U nastavku utakmice isti scenario je viđen. Zelene su kontrolisale igru na terenu, a Ljubljana je rijetkim kontrama pokušavala da ugrozi gol Sare Nemet. U 49. minutu novo dijelo kapitenke Olimpije - Ane Milović koja postiže sličan, pa možda čak i ljepši pogodak u odnosu na onaj prvi i udvostručuje prednost svog tima na 0:2.

U 56. minutu bilo je 0:3, Makovec je prošla po desnoj strani i vratila povratnu loptu za Milović, ali je nespretnom reakcijom Kumalić postigla autogol i tada je već bilo jasno da će Olimpija doći do tri boda na ovom susretu.

Četvrti gol na meču dijelo je Sare Makovec, kada je zaobišla golmana domaće ekipe Pamelu Begić i poslala loptu u mrežu za 0:4, a do kraja meča Ana Milović je stigla upisati i het-trik za konačnih 0:5.

Olimpija je tako nakon dva gola upisala šest bodova, dok je za Ljubljanu ovo drugi poraz u sezoni.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013
Iskra 0 : 2 Emina
Fortuna 3 : 1 Libero
Radnik Bumerang 3 : 0 FK Sloboda