Guber u nadoknadi do boda

Fudbaleri gatačke Mladosti odigrali su 2-2 (1-0) protiv Gubera iz Srebrenice.

Domaći su bolje otvorili utakmicu Elek je centrirao a Marković pogodio za 1-0. Domaći su bili bolji rival u prvom poluvremenu, Lozo je centrirao Nikolić šutirao, Bodiroga je odbranio. Gosti su u dva navrata zaprijetili iz slobodnih udaraca, ali bez opasnosti za golmana domaće ekipe.

U 35' sporan detalj utakmice, Darko Nerić je bio fauliran, ali je uspio ostati na nogama, uspio je progurati Slijepčevića koji je otišao sam na golmana, ali sudija Bujak vraća faul.

U drugom poluvremenu gosti su počeli organizovanije da igraju, ali odbrana domaćih je sve nalete neutralisala. Nakon jedne akcije gostujuće ekipe Zekić je izašao na Matkovića koji ga usmjerava u stranu, ipak uspije da šutira, ali mladi Kandić panterskom intervencijom spašava čist gol.

Domaći do gola dolaze iz penala koji je izveo kapiten Nikolić.

Sudijska nadoknada bila je kobna za goste prvo je Vanja Zekić smanjio u 91' na 2-1, da bi Kosanić u 98 minuti pogodio za 2-2.

Bila je ovo odlična utakmica po teškom vremenu za igru, ali postavlja se pitanje zašto je sudija Bujak utakmicu 8 minuta.

Mladost je na ovoj utakmici igrala bez Ćeranića Gornovića Pušare i Doknića što se osjetilo na terenu.

Mladost Gacko Guber 2-2 (1-0)