Partrizan prošao kroz iglene uši
Nisu blistali crno-beli protiv Grafičara, ali su prošli u narednu fazu najmasovnijeg takmičenja

facebook sharing button
twitter sharing button
viber sharing button
whatsapp sharing button

PARTIZAN - GRAFIČAR 1:1 (0:0), posle penala 6:5

Strelci: 0:1 - Ajdar u 64, 1:1 - D. Jovanović u 78. minutu.

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: -. Sudija: Andrija Stojanović. Crveni karton: Babakar u 66. minutu (Grafičar).

PARTIZAN: A. Jovanović, Filipović (od 46. Stojković), Saničanin, Medina, Šehović, Šćekić (od 76. D. Jovanović), Belić, Natho, Menig (od 65. Kalulu), Trifunović (od 46. Zahid). Baždar (od 46. Saldanja).. Trener: Igor Duljaj.

GRAFIČAR: Guteša, Matić (od 88. Mijatović), Ogbu, Jovanović, Radojević, Ćurić (od 88. Đukić), Vasiljević. Mladenović (od 69. Petrović), Stojanović (od 88.Fratrović) , Ajdar (od 77. Vukičević), Babakar.. Trener: Marko Neđić.

Neočekivana drama u Humskoj. Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su večeras na svom stadionu posle boljeg izvođenja penala pobedili Grafičar ukupnim rezultatom 6:5 u osmini finala ovog takmičenja. Utakmica je posle 90 minuta završena bez pobednika, 1:1.

Poveo je Grafičar lepim golom Onjena Ajdara u 64. minutu. On je odlično šutirao malo izvan šesnaesterca i pogodio gornji levi ugao gola Partizana.

Samo tri minuta kasnije Grafičar je ostao sa 10 igrača na terenu, pošto je zbog starta sa leđa drugi žuti karton dobio Babakar.

Partizan je do izjednačenja stigao u 79. minutu golom mladog Dušana JovanovićaAranđel Stojković je sa desne strane prosledio loptu u srce šesnaesterca, a Jovanović se najbolje snašao i sa pet metara zatresao mrežu.

Kako posle regularnog dela igre nije bilo pobednika, poslednji četvrtfinalista Kupa Srbije se odlučivao posle izvođenja penala.

U prvoj seriji, precizan za Grafičar bio je Petrović, dok je Natho bio siguran za Partizan. Jovanović je doneo prednost Grafičaru u drugoj seriji, a Belić je poravnao rezultat.

Prvi promašaj viđen je u trećoj seriji kada je Jovanović odbranio udarac Fratrovića, a sa druge strane je Kalulu bio precizan i Partizan je stigao do prednosti. U četvrtoj seriji sigurni su bili Vukićević i Zahid.

U petoj seriji, Đukić je doneo izjednačenje Grafičaru, a Saldanja je preuzeo odgovornost i hladnokrvnim udarcem po sredini gola doneo Partizanu plasman u četvrtfinale.

Vojvodina 3 : 3 TSC
Čukarički 3 : 2 Partizan
Novi Pazar 2 : 2 Radnički (N)
Voždovac 1 : 2 Radnički 1923
Spartak ŽK 1 : 0 Javor Matis
Mladost (L) 1 : 2 IMT
Napredak 0 : 2 Radnik
Crvena zvezda 3 : 0 Železničar