17.12.2023 Tekst i foto: Radio Novi Grda/ Miljan Jovanić

Bodovi otputovali u Foču

Sloboda - Sutjeska

Do posljednje sekunde vodila se velika bitka na terenu novogradske sportske dvorane između košarkaša domaće Slobode 73 i Sutjeske, a na kraju su pobjedu pred oko 120 gledalaca slavili gosti iz Foče sa 73:70 u okviru 12.kola Prve lige Republike Srpske.

Ostaje veliki žal što ekipa Dejana Kukavice nije upisala sedmu prvenstvenu pobjedu, prije svega zbog činjenice što su domaći 37 minuta bili u prednosti, uglavnom kontrolisali meč, radili veliki posao u fazi odbrane i napada, a Fočani su u trenucima kada je Sloboda trebalo da „prelomi“ susret i uvede ga u „mirnu luku“, kada je imala „plus 14“, nekako uspijevali da održe priključak, prije svega zahvaljujući vrlo dobrom šutu za tri poena.

Već u 4.minutu utakmice domaći tim je zadesio peh, kada je kreator igre i jedan od perjanica „crveno-crnih“ Uroš Podrumac morao napustiti igru zbog povrede, što je itekako uticalo na taktičke zamisli Novljana. Ono što je ostavilo gorak okus za domaću ekipu, ali i gledaoce u dvorani, svakako je suđenje, koje se može ocijeniti, u najmanju ruku, kao diskutabilno. Zaista je bilo iritirajućih odluka arbitara, koji su dobrim dijelom uticali na krajnji ishod susreta.

Naravno, u igri Slobode bilo je grešaka i pogrešnih odluka kada se lomio meč, ali ono na šta može biti ponosan trener Kukavica jeste maksimalno zalaganje, borba za svaku loptu i, što bi rekli gledaoci, „srce na terenu“. U svakom slučaju, gledaoci su mogli da uživaju u jednoj interesantnoj, borbenoj i do samog kraja neizvjesnoj utakmici.

Najefikasniji u redovima domaćih, ujedno i igrač koji je na terenu proveo svih 40 minuta, bio je Sergej Babić sa 17 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Centar Danilo Radulović vodio je veliku borbu pod košem i uspio da ostvari „dabl-dabl“ učinak – 15 poena i 12 skokova, dok je Petar Terzić upisao 14 poena i ponovo radio dobar posao u defanzivi.

Sutjesku je do trijumfa predvodio kapiten Miloš Pavlović sa 20 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Ekipa iz Foče je sa skorom 6 – 6 napravila pomak na 4.mjesto, dok novogradski tim sa skorom 6 – 5 sada dijeli 5.mjesto sa ekipama Studenta, Drine Princip i Rogatice. Nema sumnje da će se do kraja sezone voditi žestoka borba za pozicije koje vode u plej – of, a svakako da novogradska Slobode 73 ima dobre šanse da izbori mjesto u „Top 4“ Prve lige Srpske.

Vodeći trio na tabeli sa po 9 pobjeda i 2 poraza su Jahorina sa Pala, te bijeljinske ekipe Radnik i Budućnost. U sljedećem kolu košarkaše Slobode 73 očekuje gostovanje u Bijeljini ekipi Radnika, a potom slijedi zaimska pauza.