Muzaferija deveta u Kvitfjelu

Elvedina Muzaferija

Elvedina Muzaferija, najbolja skijašica iz Bosne i Hercegovine, ostvarila je značajan uspjeh osvojivši nove bodove u Svjetskom kupu

Nastupila je u veleslalomu (Super G) u Kvitfjelu, Norveška, gdje je zauzela deveto mjesto s vremenom 1:34.61.

Muzaferijin uspjeh dolazi u ključnom trenutku u njenom nastojanju da se plasira među 25 najboljih superveleslalomašica svijeta, što bi joj osiguralo učešće u finalu sezone.

U trenutku kada je Muzaferija završila svoj nastup prvo mjesto držala je Lar Gut-Behrami (1:33.52), druga je bila Kornelia Hueter (Austrija) sa 12 stotinki zaostatka, a stotinku slabije vrijeme od nje imala je Mirjam Pušner (Austrija). Nova trka superveleslaloma bit će vožena i sutra na istom mjestu, također od 11 sati uz prenos na Evrosportu.