Sloga se plasirala u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine

Fudbaleri Sloge po drugi put u istoriji plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine eliminisavši ekipu Posušja pobjedom u revanšu rezultatom 2:0. Gosti su bili bolji protivnik u drugom poluvremenu, ali Sloga je uspjela sačuvati stečeno u orvom dijelu i u konačnici slaviti.  Sloga igra najbolju sezonu od kad je klub osnovan. Dobojski tim piše istoriju uz veliku podršku gradonačelnika Borisa Jerinića, nalaze se u borbi za plasman u evropska takmičenja.

Sloga već u subotu u okviru 23.kola Wwin lige Bosne i Hercegovine u Modriči dočekuje ekipu Tuzla Siti.
U 16.minutu odlična šansa za Posušje, Vinko Rozić je izašao sam pred Šćekića a ovaj je odlično spasao svoj gol. Samo minut kasnije na drugoj strani Boris Varga postiže evrogol za TV špice i vođstvo Sloge 1:0. Sloga je i poslije vodećeg gola diktirala ritam. U toku je bio 34.minut Redžić je bio uporan oduzeo je loptu jednom gostujućem igraču pred golom i matirao Ilinčića za 2:0.

Igrao se 61.minut kao iz topa šutira "rezervista" Posušja Nikola Mandić i pogađa prečku. U 65.minutu još jedan igrač koji je ušao sa klupe Petrović pokušava, ali njegov udarac odlazi pored gola Šćekića. Tekao je 72.minut bomba Lučića iz velike udaljenosti, a odbranio je taj udarac Šćekić. U 82.minutu gosti po drugi put pogađaju prečku, ovog puta to je učinio Maglica.

SLOGA MERIDIAN - POSUŠJE 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Varga u 17, 2:0 Redžić u 34, . Stadion: "Dr.Milan Jelić" Modriča. Gledalaca: . Sudija: Haris Halkić (Sanski Most). Pomoćnici: Moamer Čaušević i Enes Đozić (oba iz Sarajeva). Posmatrač suđenja: Emir Alečković (Sarajevo). Delegat: Lazar Martinović (Čapljina). Žuti kartoni: Kvesić, Redžić, Batar (Sloga Meridian), Boban (Posušje)

SLOGA MERIDIAN: Nemanja Šćekić, Ajdin Redžić (od 89. Nikola Dujaković), Fedor Predragović (od 61.minuta Srđan Mrzić), Luka Božičković (od 61. Dejan Popara), Mladen Veselinović (od 77. Zoran Karać), Bojan Batar, Milan Milanović, Josip Kvesić (od 89. Đorđe Milojević), Srđan Grabež, Boris Varga, Dejan Vidić. Trener: Vlado Jagodić.

POSUŠJE: Nikola Ilinčić, Branko Vrgoč, Vinko Rozić (od 46.minuta Nikola Mandić), Karlo Kamenar (od 55. Arijan Brković), Žoao Erik Da Silva Markes (od 55. Andro Babić), Ivan Marić, Zvonimir Begić (od 73. Marko Hanuljak), Frane Maglica, Dario Pavković (od 46. Leonardo Petrović), Luka Lučić, Gabrijel Boban. Trener: Denis Ćorić

Igrač utakmice: Ajdin Redžić (Sloga Meridian)

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman