Poraz Orlova u polufinalu

Celje - Orlovi

Košarkašice Orlova poražene su u polufinalu završnog turnira regionalne WABA lige.

Bolja je bila ekipa Cinkarne Celje rezultatom 77:61. Odlično su Orlovi otvorili utakmicu, imali prednost 10:0. Tada seriju 8:0 pravi slovenački predstavnik. Prvu četvrtinu tim iz Banjaluke riješio je u svoju korist 22:19.

U nastavku "Orlice" nastavljaju s dobrom igrom, i drugu dionicu dobijaju sa 22:16.

Nakon odmora, branilac titule, Celje, pojačava odbranu i preokreće rezultat. Loša posljednja četvrtina u kojoj Orlovi nisu postigli poen iz igre i koju je Celje rijeslo sa 15:2, presudilo je ovako visokom porazu. Aleksandra Muževic iz Orlova bila je najefikasniji igrač polufinala sa 20 poena, od cega 17 u prvom poluvremenu.

Gorana Marjanović dodala je 16 poena. Kod Celja, Brazilka, Tajna bila je najefikasnija sa 16 poena.

Orlovi sutra u mecu za treće mjesto u regiji čekaju poraženog iz susreta Budućnost- Sloga Požega.