Sloga 2 bolja od Laktaša

Rukometaši druge ekipe Sloge zabilježili su novu prvenstvenu pobjedu na domaćem terenu, tako su nastavili stopostotan učinak na svom bunjištu. Oni su u okviru 14. kola Druge lige Republike Srpske grupa Zapad savladali ekipu Laktaši 2020 rezultatom 34:33. Domaći zamalo da od gotovog naprave veresiju, dozvolili su gostima da nadoknade zaostatak od deset golova i u posljednjim trenucima dođu u vođstvo 33:32. Ali domaći ubrzo poravnavaju 33:33, da bi u posljednjoj sekundi bio dosuđen sedmerac za Slogu, siguran izvođač bio je Danilo Simić za pobjedu 34:33 i nova dva boda.
Sloga je od početka nametnula svoju igru i u 14 minutu imala plus šest 10:4. U 25.minutu izabranici Ljubiše Ristića imali su dvocifrenu razliku 16:6. Na odmor se odlazi sa prednošću Sloge 19:11.
Na otvaranju drugog dijela gosti prave seriju 4:0 i smanjuju rezultat 15:19. Domaći su održavali četiri do pet golova viška. U 54.minutu rezultat na semaforu je bio 32:28. A onda slijedi uraganska serija Laktaša od 5:0 za vođstvo 33:32 (59.minut). Međutim na već opisani način na početku teksta Sloga u posljednjem minutu dolazi do trijumfa.
Treba reći da je Sloga nastupila bez Vladana Markovića, Nikole Stjepanovića i Luke Kulušića. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Đorđe Ristić sa 11 i Andrej Lazić s 10 golova. Kod gostiju najefkasniji su bili Ranko Grahovac sa 11 i Matej Bogdanić sa 8 golova.

SLOGA 2 - LAKTAŠI 2020   34:33 (19:11)

Stadion sportskih igara u Doboju. Gledalaca: 50. Sudije: Darija Gajić i Nataša Radulović (obje iz Doboja). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Sloga dva 8(7), Laktaši 2020 5(3). Isključenja: Sloga dva 4, Laktaši 2020 12 minuta.
SLOGA 2: Danilo Maksimović, Sergej Šarić 1, Aleksa Sarkić, Pavle Đuričić 3, Aljoša Karać 1, Đorđe Ristić 11(5), Aleksej Đekić 1, Sergej Helja, Đorđe Radojčić, Ilija Krajina, Emrah Muminović 2, Andrej Lazić 10(1), Branko Marković, Danilo Simić 5(1). Trener: Ljubiša Ristić.
LAKTAŠI 2020: Dušan Ostojić, Stefan Latinović, Nikola Glišić, Matej Bogdanić 8, David Petrović, Stefan Tešić, Srđan Dragojević 1, Nikša Rajić 3, Milan Drljača, Marko Majstorović, Mihajlo Malbašić 6, Luka Popadić 1, Ranko Grahovac 11, Đorđe Narančić, Andrej Đurić 3(3), Danilo Popadić. Trener: Stefan Janković.