Jahorina povela 1:0 protiv Akademca

Jahorina - Akademac

Lider šampionata Republike Srpske i glavni kandidat za plasman u Ligu 12 Bosne i Hercegovine, košarkaši paljanske Jahorine krenuli su  pobijedom u prvom meču polufinala  plej ofa protiv Akademca iz Banja luke.

Tim Mira Vukoje je bio u ovom susretu apsolutni favorit i to su potvrdili trijumfom. Konačan rezultat nakon 40 minuta igre glasio je 65:53. Po četvrtinama je bilo: 23:13,13:18,16:8 i 13:14.

Jahorina je vrlo snažno ušla u ovu utakmicu i nakon prve četvrtine ima plus 10.

Uslijedilo je opuštanje domaćina, pa su golobradi momčići iz Banja Luke uspjeli u drugih 10 minuta da prepolove prednost domaćina.

Drugo poluvrijeme je bilo preslikano prvo. Opet su domaći krenuli jako, i ostavili Akademac na samo osam poena u trećoj četvrtini, da bi do kraja susreta mirno i sigurno čuvali prednost i poveli u seriji sa 1:0.

Kod domaćina najefikasniji je bio Nemanja Okiljević sa 16 poena, a nakon toga Dževon Mej sa 12, te Nemanja Pečenica sa 10.

Kod Akademca je najefikasniji, ali i na utakmici bio je David Popovac sa 20 poena.