Željezničar savladao Slogu

U 9.minutu stopostotna šansa za Željezničar Štilić je išao sam na gol Slige a Trako brani, lopta je krenula ka golu ali Batar izbija u korner i prilika za goste je otišla u nepovrat. U 15.minutu slobodan udarac izveo je Amer Hiroš ali brani Trako. Igrao se 26.minutu dosuđen kazneni udarac kada je lopta u rku pogodila Cavnića, sa bijele tačke je šutirao Dejan Vidić a udarac je odbranio Vedad Muftić. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Grabež šutira ali lopta odlazi pored gola Željezničara.
Na otvaranju drugog poluvremena u 48.minutu gosti stižu u vođstvo, izletio je čuvar mreže dobojskog tima Trako, a Semir Štilić je šalje u praznu mrežu za 0:1. Igrao se 53.minut sa dva uzastopna udarca gosti pogađaju prečku, a treći put odbijenu loptu Sulejman Krpić glavom pisprema u gol za 0:2. Željezničar je bio u dobroj šanai u 55.minutu ali udarac jednog od igrača odlazi pored gola. Tekao je 60.minut Štilić je lomio odbrambene igrače Sloge, savladao praktički i golmana Traku, a na pravom mjestu bio je Boris Varga koji spašava gol izbivši loptusa same gol linije. Tri minuta kasnije stopostotna prilika za plave sa Grbavice Boljević je šutirao a lopta je pogodila stativu. Konačan rezultat Sloga - Željezničar 0:3 u 90+2.minutu postavla Amer Hiroš.

SLOGA MERIDIAN - ŽELJEZNIČAR 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Štilić u 48, 0:2 Krpić u 53, 0:3;Hiroš u 90+2.minutu. Stadion: "Dr.Milan Jelić" Modriča. Gledalaca: 1 500. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Mirza Demir (Kakanj). Kontrolor: Danko Ćavar (Široki Brijeg). Delegat: Dragan Ćibić (Banja Luka). Žuti kartoni:
SLOGA MERIDIAN: Elvir Trako, Ajdin Redžić, Luka Božičković (od 57. Srđan Mrzić), Mladen Veselinović (od 57. Nikola Dujaković), Dejan Popara (od 81. Amar Tahrić), Bojan Batar (od 69. Marko Brnović), Milan Milanović, Josip Kvesić, Srđan Grabež, Boris Varga, Dejan Vidić (od 69. Momčilo Mrkaić). Trener: Vlado Jagodić.
ŽELJEZNIČAR: Vedad Muftić, Stefan Radinović, Nemanja Cavnić (od 85. Afan Fočo), Edin Cocalić, Sulejman Krpić, Nedim Mekić (od 74.minuta Samir Radovac), Amer Hiroš, Semir Štilić (od 74. Haris Ovčina), Harun Karić, Aleksandar Boljević (od 87. Faris Zubanović), Marin Galić (od 87. Amar Drina). Trener: Bruno Akrapović.
Igrač utakmice: Semir Štilić (Željezničar)

Sloga 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 3 : 0 Velež
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 2 Borac
GOŠK 1 : 2 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Igman