Igman ispustio pobjedu

Igman - Posušje 1:1

Fudbaleri Igmana iz Konjica danas su u okviru 26. kola VVin lige BiH dočekali ekipu Posušja, a susret je završen neriješenim rezultatom 1:1.

Igman je bio bolja ekipa i imali su pobjedu u svojim rukama, ali je Posušje u finišu meča uspjelo izbjeći poraz.

Domaći su od početka dodali gas i i pod imperativom pobjede konstantno pritiskali zadnju liniju Posušja što im se isplatilo u 39. minuti susreta.

Denković je dobio loptu u šesnaestercu i proslijedio je za Mešinovića na desnu stranu, koji je kroz peterac šalje za Hebibovića na lijevu stativu, a ovaj zakucava u mrežu i donosi vodstvo svojoj ekipi.

Bio je to osmi pogodak Hebibovića ove sezone kojim je kapiten Igmana još jednom potvrdio svoju fenomenalnu formu.

U drugom poluvremenu Igman je nastavio sa napadima u želji da drugim golom riješe pitanje pobjednika i omoguće sebi lagodan finiša, ali prilike koje su propustili tom prilikom skupo su ih koštale u završnici.

Igrala se 90. minuta kada Ahmetović propustio veliku priliku za domaće, da bi nekoliko trenutaka kasnije Posušje pogotkom Kamenara izjednačilo na 1:1 i postavilo konačan rezultat ove utakmice.

Posušje je tako nastavio impresivan niz bez poraza u proljetnom dijelu prvenstva, dok je Igman propustio idealnu šansu da barem nakratko pobjegne iz opasne zone.

U narednom kolu Igman će gostovati ekipi Širokog Brijega, dok će Posušje na svom terenu dočekati Željezničar.

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež