Juniori Slavije odnijeli bod iz Butmira, kadeti ubjedljivo poraženi

Omladinci Sarajeva i Slavije odmjerili su snage u komšijskom derbiju u 23. kolu Omladinske lige BiH grupa "Centar 1".

Juniori su podijelili po bod odigravši 2:2, a bliža pobjedi je bila Slavija koja je u 83. minuti poslije pogotka Đorđa Timotije povela 2:1. Ipak, nisu mladi Sokolovi izdržali u finišu, rezervista Haris Karađuz je u 87. minuti donio remi. Prije toga, Sarajevo je povelo u 12. minuti golom kapitena Anela Hodžića, a izjednačenje Slaviji je pred poluvrijeme donio Stefan Kujača.

Kadeti Slavije su doživjeli ubjedljiv poraz 6:1. Iako su poveli već u 2. minuti, sve poslije toga je bilo u korist Sarajeva i riješeno za poluvrijeme. Bordo tim okreće sa dva gola Franka Bratića i po jednim Emana Avdukića i Denija Nuhanovića. U nastavku susreta Franko Bratić postiže još jedan gol, a Kemran Mujan stavlja tačku na i.

REZULTATI I TABELA KADETI

REZULTATI I TABELA JUNIORI

SARAJEVO - SLAVIJA 6:1 (4:1) KADETI
Trening kamp FK Sarajevo u Butmiru
Gledalaca: 30
Sudija: Semin Mamela (Breza)
Strijelci: 0:1 Kokot 2, 1:1 Avdukić 11, 2:1 Bratić 16, 3:1 Bratić 26, 4:1 Nuhanović 44, 5:1 Bratić 53, 6:1 Mujan 85
Žuti kartoni: -

SARAJEVO: Tatar (od 61. Šehić), Mujkić (od 75. Bunić), Hrnjić (od 55. Morankić), Karamehmedović, Jolić (od 55. Gačanović), Lajić, Nuhanović, Velagić (od 46. Mujan), Avdukić, Bratić (od 61. Obuća), Grbić (od 61. Avdović)

SLAVIJA: Kužet, Lale, Stojanović (od 75. Grebenar), Radulović, Andrić, Babalj, Đurić, Žiga (od 46. Purković), Popović (od 75. Toskić), Kokot, Tešanović

SARAJEVO - SLAVIJA 2:2 (1:1) JUNIORI