Sloboda iz Gradiške nosi bod

Kozara - Sloboda 2:2

Po hladnom i kišovitom vremenu, tek oko stotinjak gledalaca na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci posmatralo je utakmica 27. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Sloboda Nova Banka (Mrkonjić Grad) koja je završena neriješenim rezultatom 2-2.

Prve minute prolaze u međusobnom ispitivanju snaga bez izrazitih prilika. Prva pokušava sloboda Nova Banka preko Bobića, koji u 10. minuti nakon kornera šutira glavom preko gola. Uzvraća Kozara tri minuta kasnije, jako šutira Modić sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola. Preuzimaju fudbaleri Kozare polako inicijativu i sve više napadaju ka golu Mrkonjićana. U 24. minuti nakon kornera pokušava Takahashi, ali je neprecizan. U 30. minuti, kontra gostiju iz Mrkonjić Grada, ali Radakovićev udarac odlazi preko gola. U 36. minuti Mensah se oslobađa pratilaca, centrira, a Takahashi u padu šutira glavom, ali je golman Slobode Nova Banka Travar spreman i brani njegov udarac. Uzvraća odmah Sloboda Nova Banka, Lewis pokušava glavom, ali je neprecizan. Sljedeći minut Kozara vodi, pokušava Takahashi, Travar odbija njegov udarac, ali pritrčava Petković i hzladnokrvno između odbrambenih igrača Slobode Nova Banka posprema loptu u mrežu. Rezultat se do poluvremena ne mijenja i Kozara na poluvrijeme odlazi s vođstvom 1-0.

Nastavlja se utakmica u istom ritmu. Fudbaleri Kozare imaju više loptu u nogama i kontrolišu igru, dok se gosti orijentišu na kontranapade. U 53. minuti pokušava Mensah, ali Travar lako zaustavlja njegov šut. U 57. minuti gosti iz Mrkonjić Grada dolaze do izjednačenja. Dobar kontranapad golom završava Jamajčanin Lewis Timar Demar. Ne traje radost gostiju predugo, samo dva minuta kasnije, fantastičnim golom Popović Aleksandar donosi Kozari novo vođstvo i od 59. minuta rezultat je 2-1. za Kozaru. U 69. minuti kontra gostiju, šut Jotića zaustavljaju na gol liniji Kačavenda i Hong, a sudija Pilipović pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca je Zekanović i rezultat je izjednačen, 2-2. Ne uspijeva Kozara da ugrozi opasnije gol Mrkonjićana, dok Jotićev pokušaj tri minute prije kraja Kačavenda brani i rezultat se do kraja utakmice ne mijenja.

Već u subotu 27. 4. 2024. godine igraju se utakmice 28. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će na kratko putovanje do Kozarske Dubice gdje će im domaćin biti ekipa Borca. Utakmica počinje u 16 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Kačavenda L., Hong J., Tešić P., Modić A. (od 53. min. Popović A.), Petković V.  (od 66. min. Delić A.), Jandrić S., Takahashi K., Beuk S. (od 66. min. Rudan M.), Sadiković A., Mensah J. (od 53. min. Glišić D.), Pljevaljčić O., trener Medović A., klupa: Glišić P., Bubić Ž., Ilić D., Pejić S.

FK Sloboda Nova Banka (Mrkonjić Grad): Travar D., Radaković S., Bobić L., Nikodinović Lj.,  Zekanović P., Lewis T. D., Mitrić D., Živković M., Babić M., Radić D., Nenad M. (od 54. min. Jotić V.), trener: Tešić M.,  klupa: Vuković Đ., Radulović J., Lazendić S., Soldat O., Soldat P., Eshba A., Todorović V.

Kozara 2 : 2 Sloboda
Modriča 1 : 1 Borac
Slavija 2 : 1 Drina
Rudar Prijedor 5 : 0 Leotar
Romanija 1 : 0 Laktaši
Velež 3 : 1 BSK