Kozara porazila Leotar

Kozara bolja od Leotara

Na Gradskom stadion Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca danas je odigrana utakmica 13. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Leotar (Trebinje) u kojoj je Kozara slavila sa 1-0 golom Marinka Rastoke u 68. minuti.

Od prve minute obe ekipe kreću bez garda i prvi pokušava Leotar preko Aćimovića čiji šut završava iznad prečke Glišićevog gola. Uzvraća Kozara na drugoj strani, u šestoj minuti jako šutira Sadiković ali Perišić odbija loptu koja dolazi do Jandrića koji jako šutira sa ruba šesnaesterca, ali golman Leotara izbacuje loptu u korner. Igra se otvoreno, ekipe se smjenjuju u napadima, pokušava Leotar preko Đuderije, ali lopta odlazi pored gola. Pokušavaju Rastoka i Bokić na drugoj strani, ali su neprecizni. U 30. minuti dobra akcija Leotara koju završava glavom Penić, ali lopta odlazi pored gola. Pokušava Leko u 37. minuti, ali mladi Glišić paradom izbacuje loptu u korner. Dvije minute kasnije, korner za Kozaru izvodi Popović, odlično skače i šutira glavom korejski internacionalac Hong, ali lopta odlazi preko gola. Uzvraća Leotar preko Begića, ali je Glišić na mjestu i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme Kozara otvara prodorom Bokića po desnoj strani koji upošljava Tastoku, ali njegov šut sa ivice šesnaesterca završava pored gola. U 48. minuti Bogučanin odlično pronalazi Bokića, ali Perišić brani njegov udarac i izbacuje loptu u korner. Nakon kornera, Bogičanin zahvaća loptu nogom iskosa, ali pogađa vanjski dio mreže. Uzvraćaju gosti iz Trebinja preko Milovića, ali Glišić loptu izbacuje u korner. Bokić pravi najviše problema odbrani Leotara, u 55. i 60. minuti pokušava, ali Perišić oba puta izlazi kao pobjednik. U 68. minuti ponovo Bokić u prodotu, upošljava Rastoku koji glavom sa sedam metara šalje loptu u mrežu Leotara pored nemoćnog Perišića i Kozara vodi sa 1-0. Pokušavaju fosti da izjednače, u 80. minuti Cmiljanovič šuta sa dvadeset metara, ali lopta od prečke odlazi u gol-aut. Pokušava Angeleski na drugoj strani, ali je neprecizan. U 88. minuti Bokić nakon profora vraća loptu do Rastoke koji šutira sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi tik pored gola. Vješto fudbaleri Kozare odolijevaju pokušajima gostiju iz Trebinja i rezultat se do kraja utakmice ne mijenja. Kozara tako dolazi dolazi do nove pobjede.

Ostala su još četiri kola do kraja jesenjeg dijela takmičenja u m:tel I ligi Republike Srpske. Sljedeće subote, 4. 11. 2023. godine igraju se utakmice 14. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare će na najkraće gostovanje u takmičenju, do Laktaša, gdje će im domaćin biti trenutno vodeća ekipa u prvenstvu Laktaši.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Bubić Ž., Hong J., Tešić P., Bokić J.,  Rastoka M. (od 91. min. Asentić L.), Jandrić S., Veljkić Đ. (od 53. ,min. Pljevaljčić O.), Sadiković A., Popović A. (od 60. min. Delić A.), Bogučanin D. (od 53. min. Angeleski N.), trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Sarajlić I., Modić A., Ilić D., Pepić D.

FK Leotar (Trebinje): Perišić R., Milović Đ. Cmiljanović M., Babić L., Đuderija A. (od 80. min. Pandžić M.), Aćimović M. (od 66. min. Krneta O.), Begić L., Leko N.(od 74. min. Glogovac M.), Šušnjar M. (od 80. min Kapor M.), Penić K. (od 46. min. Kolak F.), Paranos S.,  trener: Ćurić O. klupa: Milošević M.

Radnik 3 : 0 Sloboda
Ljubić 1 : 0 Željezničar
Velež 2 : 0 Sutjeska
Romanija 4 : 2 Omarska
Rudar Prijedor 1 : 0 Famos
Slavija 1 : 3 BSK