Kozara preokretom do bodova

Preokretom počelo proljeće

Na Gradskom stadion Velimir Sombolac u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca danas je odigrana utakmica 18. kola m:tel I lige Republike Srpske, prvog nakon zimske pauze,  u kojoj je Kozara nakon preokreta slavila nad Sutjeskom iz Foče sa 4-1.

Po gotovo idealnim uslovima za igru, prvi prijete gosti preko Mojović Nikole koji pronalazi Blagojevića, ovaj šutira glavom, ali lopta odlazi zamalo preko gola. Uzvraća Kozara preko Bubića, ali golman Sutjeske Dabić lako zaustavlja loptu.  U 10. minuti, Mojović Nikola odlično šutira, ali lopta prolazi tik pored stative Glišićevog gola. Minut kasnije, ponovo Mojović zadaje problem Kozarinoj odbrani, pronalazi Blagojevića, koji glavom spušta loptu u mrežu Glišićevog gola i gosti iz Foče dolaze do vođstva. Popkušavaju fudbaleri Kozare da organizovanije krenu prema golu Sutjeske, ali gosti iz Foče se vješto brane. U 25. minuti brzonogi Ristović izlazi sam pred Glišića, koji fantastičnom odbranom zaustavlja njegov šut. U 28. minuti, ponovo Mojović Nikola za Blagojevića, ovaj šutira glavom, Glišić sa gol linije paradom izbacuje loptu u korner. Najviši u skoku nakon kornera je Blagojević, loptu udara glavom Mihajlović, ali ona odlazi zamalo pored gola. Mnogo su organizovaniji gosti i prinuđen je šef stručnog štaba Kozare Alen Medović da već u ž39. minuti radi izmjenu, u igru ulazi Glišić Dejan umjesto japanskog internacionalca Takahashi-a. Minut kasnije, Pljevaljčić kreće u kontru, s leđa ga ruši Blagojević, koji je već zbog sličnog starta nad Jandrićem dobio žuti karton, i sudija Lazić mu pokazuje crveni karton i gosti iz Foče nastavljaju utakmicu sa deset igrača.

Mnogo agilnije Kozara kreće u drugom poluvremenu, dok gosti zbog manjka igrača moraju da se okrenu odbrani. Pokušava Bokić u 50. minuti, ali njegov šut lako zaustavlja Dabić. U 58. minuti slobodni udarac za Kozaru izvodi Vladimir Petković i izmamljuje uzdah navijača Kozare kada lopta pogađa stativu. Minut kasnije, lopta dolazi do Sadikovića koji jako šutira i šalje loptu iza leđa Dabića i Kozara dolazi do izjednačenja. U 66. minuti povratna lopta dolazi do Petkovića, koji majstorski sa ruba šesnaesterca lobuje Dabića i Kozara dolazi do vođstva. Redaju se napadi Kozare, dok gosti iz Foče, ne uspijevaju konkretnije da napadnu sa igračem manje. Glišić prodire u 77. minuti, ali je Dabić brži od Bokića. U 86. minuti Bokić pokušava, lopta se odbija od igrača Sutjeske i ne odlazi u gol, ali je priseban Bokić i ponovo dolazi do lopte i šalje je iza leđa Dabića za vođstvo Kozare od 3-1. Tri minuta kasnije, prodor Beuka, upošljava Bokića koji postiže svoj drugi gol na utakmici i postavlja konačnih 4-1.

Sljedeće subote, 9. 3. 2024. godine, igraju se utakmice 19. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaler Kozare biće gosti Željezničar Sport team-a u Banja Luci. Utakmica počinje u 14 časova.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Bubić Ž. (od 46. min. Petković V.), Tešić P., Bokić J., Jandrić S., Takahashi K. (od 39. min. Glišić D.), Veljkić Đ., Sadiković A., Mensah J. (od 75. min. Beuk S.), Pljevaljčić O., Pepić D., trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Sarajlić I., Modić A., Delić A., Divjan M.

FK Sutjeska (Foča): Dabić M., Đerić D., Ivanović V., Dačević J. (od 65. min. Đorđević M.), Mojović D., Mojović N. (od 59. min. Radović B.), Milutinović Đ., Mihajlović B., Blagojević D., Samardžić J., Ristović S. (od 82. min. Mitrašinović M.), trener: Radović Z., klupa: Pajević M., Sekulić B., Vladičić M., Pavlović D.

Sloboda 0 : 2 Laktaši
Leotar 1 : 0 BSK
Drina 2 : 0 Famos
Borac 2 : 0 Omarska
Kozara 4 : 1 Sutjeska
Modriča 0 : 1 Željezničar