Famos prespavao prvo poluvrijeme, pa u drugom dobio Veleža

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su u 28. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali na svom terenu Veleža 3.2.

Jako aprilsko sunce kao da je opilo fudbalere Famosa, koji su odigrali svojih najlošijih 45 minuta ove sezone na domaćem terenu, a možda i sve ukupno u ovih 28 kola.

Nedostajalo je one prepoznatljive Famosove energije, borbenosti, ali i ideja kako da se priđe protivničkom kaznenom prostoru. Pune ruke posla imao je i sudija Nemanja Šestić iz Banjaluke, dosta prigovora sa obje strane, nekako je ostalo neraščišćenih računa iz prve utakmice igrane u Nevesinju kada je Vanja Ajder imao jednu od svojih prepoznatljivih sudijskih minijatura ove sezone i drastično oštetio Famosa, što je potvrdila i sama sudijska komisija FSRS. Velež je tada slavio, nije poremetio Famosa u njihovoj fantastičnoj sezoni, ali je gorčina tog poraza bila prisutna kod tima Darka Vojvodića. I jedni i drugi su imali dosta prigovora, pa se mladi arbitar iz Banjaluke morao izboriti i sa tim i smirivati aktere meča, naročito goste.

Sadržajno, jako malo toga u prvom poluvremenu. Gosti u 23. minuti izvode divan kontranapad po osvojenoj lopti nakon prekida, Josip Dizdar fenomenalno brani zicer Popoviću, ali svakako arbitar Željko Čelica signalizira ofsajd, tako i da je gol postignut, ne bi bio priznat. Na drugoj strani poslije slobodnog udarca Ognjena Stjepanovića lopta u ruku pogađa Zlatka Anđelovića u živom zidu, a Nemanja Šestić smatra da je to nedovoljno za penal.

Velež do vođstva dolazi u 44. minuti. Oklijevao je Zlatko Anđelović sa dodavanjem, izašao je iz kaznenog prostora, ali kada je odlučio da doda loptu uradio je to izvrsno, pronašao u kaznenom prostoru Momčila Popovića, a povratnik u dres Veleža pokazuje koliko je nedostajao na početku proljeća i još jednim golom donosi slavlje „crvenima“.

Ipak, radost je trajala svega dvije minute, jer u sudijskoj nadoknadi vremena domaći dobijaju penal. Franko Abrego se uključio u napad, ubacio i odnio loptu ispred Zlatka Anđelovića, dolazi do kontakta i Nemanja Šestić pokazuje na penal. Uslijedila je salva uvreda sa gostujuće klupe prema sudiji, a Ognjen Stjepanović preuzima odgovornost i još jednom pogađa za izjednačenje.

Na poluvremenu, Famos izlazi iz standardne formacije sa trojicom štopera, Darko Vojvodić mijenja u četiri u liniji i to daje rezultat jako brzo.  Igrala se 59. minuta utakmice kada je Kenan Šarić odlično pronašao Ognjena Stjepanovića, a najbolji strijelac Famosa postiže još jednom dva gola na meču za potpuni preokret.

Postigao je Famos sedam minuta kasnije i treći gol, no on je poništen zbog prekršaja Franka Abrega u napadu. Tom prilikom dolazi i do sudara trojice igrača, a najdeblji kraj izvlači Miljan Gutić koji završava sa rasjekotinom na glavi, te je morao u bolnicu na šivenje.

Što nisu tada uradili Motoristi jesu u 83. minuti. Rezervista Semir Tiro se odlučio na šut sa 22-3 metra i pogodio za vođstvo domaćih 3:1.

Do kraja meča, poslije kornera Haruna Abaze odličan je u skoku Anđelko Mikulić i pogađa za 3:2. Tražili su onda domaći faul u napadu, nisu dobili, a na kraju je to bio i konačan rezultat meča.

FAMOS – VELEŽ 3:2 (1:1)
SRC „Branislav Lubura“, Istočno Sarajevo
Gledalaca: 200
Sudija: Nemanja Šestić (Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Popović 44, 1:1 Stjepanović 45+2p, 2:1 Stjepanović 59, 3:1 Tiro 83, 3:2 Mikulić 90+3
Žuti kartoni: Abrego, Stjepanović (Famos), Živković, Abaza, Trebović, Mikulić, Jovanović (trener) (Velež)

FAMOS: Dizdar, Abrego, Šarić (od 78. Tiro), Stjepanović, Pirt (od 56. Kuljanin), Tešanović (od 46. Vranešić), Marković, Lazić (od 46. Perović), Blažić, Danilović, Hrkalo (od 78. Škrba)

VELEŽ: Zurovac, Abaza, Petković, Anđelović, Popović, Repović, Trebović, Živković (od 46. Botić), Andrijašević (od 62. Pejičić), S. Prodanović (od 46. G. Prodanović), Gutić (od 73. Kljakić)

Sloboda : Radnik
Željezničar : Ljubić
Sutjeska : Velež
Omarska : Romanija
Famos : Rudar Prijedor