Posavski derbi pripao poletjelim Brođanima

U posavskom derbiju 24. kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad na Gradskom stadionu u Brodu pripao je domaćem Poletu 1926 koji je savladao šamački Borac rezultatom 2:1.

Goran Marinković je u 23. minutu doveo domaćina u vođstvo, a Džon Sebastijan Palasios Kampaz je u 48. minutu udvostručio prednost, da bi najbolji strijelac Borca Petar Marčeta u 62. minutu počasnim golom postigao konačni rezultat.

Polet 1926 – Borac (Š)      2:1 (1:0)

Gradski stadion u Brodu. Gledalaca: 300. Sudija: Bojan Tomić (Gradiška). Strijelci: 1:0 Marinković (23), 2:0 Kampaz (48), 2:1 Marčeta (62). Žuti kartoni: Pejičić, Petrić, Ignjatić, Jovičić (Polet 1926), Nišić, Jaćimović, Marčeta, Ignjatović, Mitrović (Borac).

POLET 1926: Vukičević, Pejičić, Petrić, Moskvera, Lučanović, S. Grozdanić, Kampaz (od 90. Teodosić), Ignjatić (od 63. Tomičević), Lekić, Marinković (od 85. Žarić), Jovičić.

BORAC (Š): Maslić, Nišić (od 63. Bogdanović), Petrović, Jaćimović, Blagojević, Marčeta, Ćosović, Popović, Ignjatović (od 67. Bogdanović), Ignjatović (od 46. Dakić), Mitrović.

Čelinac : Proleter
Brdo : Gorica
Jedinstvo : Tekstilac
Crni vrh : Sloboda