Derventa nadigrala Kotor Varoš: Drinićevih 18 odbrana

Rukometaši Dervente savladali su Kotor Varoš rezultatom 37:29 (16:13) u okviru 20. kola Prve lige Republike Srpske.

Gosti nešto bolje otvaraju susret te u 8. minuti vode 3:4, a pet minuta kasnije Derventa ima vodostvo 7:5. Ipak, brzo Kotor Varoš dolazi do vodstva i u 21. minuti vode 9:11, i to je bilo sve od gostiju. Do kraja Dervenćani ulaze u svoj ritam i na pauzu odlaze sa tri gola viška (16:13).

I u nastavku Derventa igra svoju igru, što treneru Bjeloševiću omogućava da priliku da mlađim, i igračima sa manjom minutažom.

Prvo ime kod Dervente bio je golman Drinić sa 18 odbrana, a prvi strijelac bio je Milinković sa 8 golova, dok je dva manje dao Dragičević. Treba istaći da su sem dva golmana i jednog igrača, svi postigli gol za domaće.

Sa druge strane Marković je imao 10 golova, a golman Maksimović 15 odbrana.

U narednom kolu Derventa gostuje u Zvorniku ekipi Drine.

ORK Borac : Bijeljina
Slavija : Mladost
ORK BL : Kotor Varoš
Kozara (G) : Drina
Derventa : Višegrad - HED