Dervenćani preko Zvorničana do polufinala plej-ofa

Klub malog fudbala Derventa pobjedom u Zvorniku, nad Jang bojsom nakon penal lutrije, izborio je plasman u polufinale plej-ofa Prve lige Republike Srpske.

U regularnom dijelu bilo je 6:6, dok je nakon penala bilo 7:8.

Dervenćane je u 1. minuti u vodstvo doveo Duspara,  dok je 1:1 bilo u 9. minuti, a strijelac je bio Marković. Tri minute kasnije, na 2:1 za Zvorničane povećava Blagojević. Do kraja prvog dijela još jedna pogodak ali u mreži domaćih, a strijelac je bio Đaković u 17. minuti.

U nastavku još osam golova, a u 23. viđeni su po jedan na obje strane. Strijleci su bili Radoja i Vasić. Minut kasnije Radić dovodi domaće u prednost 4:3. Đaković svojim drugim pogodkom izjednačuje u 27. minuti. Već u 31. drugi gol za vodstvo Jang bojsa postiže Blagojevi, dva minuta kasnije Radić postiže novi pogodak. Preko Kulage u 36. Derventa stiže do 6:5, a minut kasnije het-trik Ðakovića za 6:6.

Derventa u polufinalu igra protiv Doboja, a prvi susret igra u gostima.