Slavija uspješnija od Famosa u prijateljskom meču

Foto/ Arhiva SportDC

Slavija i Famos su danas komšijski odmjerili snage u prijateljskom meču pred nastavak sezone u Prvoj i Drugoj ligi Republike Srpske.

Na terenu sa vještačkom podlogom u Halilovićima ekipe su provjerile trenutnu formu, a Slavija je nastavila sa dobrim igrama na pripremama, te je slavila pobjedu 2:1.

''Sokolovi'' su bolje ušli u meč i to se odrazilo i na samom rezultatu. Nikola Popovac je ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor, odbrana Famosa je loše ispucala loptu, a to koristi Nemanja Stojanović koji nastavlja da trese mreže protivnika u pripremnom periodu.

Imao je Famos dvije odlične prilike nakon toga, no nisu uspjeli da to iskoriste. Samardžija je glavom šutirao preko gola, a šut Ognjena Mičića brani Butorović. I poslije te dvije prilike uslijedila je kazna. Vezista Slavije, Marko Milenković, glavom sa druge stative pogađa za 2:0.

U nastavku susreta Famos uspjeva da uspostavi terensku inicijativu, i da postigne gol preko Stefana Krajišnika, koji je baš ove zime stigao iz Slavije u Famos.

Za Slaviju su nastupili: Butorović, Antić, A.Pušara,M. Lalović, Taušan, Milenković, Prutina, Veljović, Popovac, N.Pušara, Stojanović, a šansu su u nastavku dobili Milisavljević i Muharemović.

Za Famos su igrali: Remić, Janković, Tešanović, Frganja, Perović, Vučinić, Koprivica, Mičić, Samardžija, Vitković i Bjelica, a u nastavku je trener ''Motorista'', Aleksandar Simić, dao šansu i svim ostalim fudbalerima koje ima na klupi.

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija
Podrinje 0 : 1 Sloga
Sutjeska 1 : 1 Rudar Prijedor
Drina 1 : 1 Sloboda