Mladost poražena u Laktašima
Laktaši su na domaćem terenu savladali Mladost i tako napravili veliki iskorak ka opstanku u ligi. Prvo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 23. minuti, kapiten Laktaša Miljan Bajić uzeo je loptu na nekih 20-ak metara od gola protivnika i prošetao se kroz odbranu gostiju, da bi na kraju njegov udarac zaustavila stativa. Deset minuta poslije u prilici su Uroš Stamenković i Boban Keleman, ali golman Mladosti Jovica Lakić bio je na visini zadatka. U 63. minuti Lakić ruši Glišića u svom šesnaestercu, start za čist jedanaesterac, ali glavni sudija Branko Trkulja nije imao svoj dan.

Domaći dolaze do prednosti u 73. minuti susreta, Uroš Stamenković odlično proigrava Srđana Glišića, koji matira Lakića za 1:0 i veliko slavlje saigrača i publike. Tačku na današnju utakmicu stavio je Slađan Lekić, koji je na asistenciju kapitena Bajića postigao drugi gol u 90. minuti.  Pokušavala je i Mladost nekoliko puta ugroziti vrata domaćih, ali bez konkretnog rezultata.

I nakon ovog kola, Gradski stadion u Laktašima ostaje neosvojiva tvrđava.  U pet domaćih proljećnih utakmica, Laktaši su zabilježili četiri pobjede i jedan remi, uz gol razliku 10-0. U narednom kolu, Mladost dočekuje Omarsku dok Laktaši gostuju Ljubiću.

LAKTAŠI – MLADOST 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Glišić (73), 2:0 Lekić (90). Stadion: Gradski stadion u Laktašima. Gledalaca: oko 100. Sudija: Branko Trkulja (Koprivna).
Žuti kartoni: Vrhovac (Laktaši), Đurđević (Mladost). Igrač utakmice: Srđan Glišić (Laktaši).

LAKTAŠI: Kutić, Telić, Vrhovac, Bajić, Trninić, Glišić, Savić, Stamenković, Branko Keleman, Boban Keleman (od 61. min. Lekić) i Radetić (od 86. min. Erceg). Trener: Miodrag Petković

MLADOST: Lakić, Đurđević (od 67. nin. Savić), N. Ilić, D. Ilić  Huseinbašić, M. Ilić (od 80. min. M. Mirić), Simeunović, Pavlović, Karanović, Čančarević i Z. Mirić. Trener: Nihad Kadić