Željo pregazio Borac
04.04.2018 Administrator DC

U zaostaloj utakmici 16. kola juniorskog šampionata Bosne i Hercegovine Željezničar je pobijedio Borac u Banja Luci sa 4:0. Juniori Plavih su u vodstvo došli u 40. minuti preko Hasanovića da bi tri minute kasnije dosuđena najstrožija kazna za domaće, no Jagodić nije bio precizan. Hasanović je u 65. minuti svojim drugim golom udvostručio prednost Željezničara da bi do kraja susreta gosti postigli još dva gola preko Mujarića i Midžića i došli do važne pobjede. Željo je drugi na tabeli sa 40 osvojenih bodova, tri manje od prvoplasiranog Sarajeva i utakmicu više dok je Borac na desetom mjestu sa 16 bodova iz 17 odigranih utakmica.

Borac-Željezničar 0:4 (Hasanović 40', 65', Mujarić 76', Midžić 87')

Borac: Bajić, Dubravac, Vuković (63. Žarić), Arsić, Jagodić (67. Javorac), Burgić (57. Eskić), Turanjanin (71. Matić), Kuruzović, Bosnić (70. Mirčić), Banović, Grahovac.

Željezničar: Kršić, A. Šehić (85. Midžić), Beširević, Velić, Zilić, Nuhanović, Osmanović (88. Dubačkić), Hasanović (77. Zubanović), E. Šehić (67. Demirović), Dacić, Mujarić (85. Mujkić).