Veležu bod u Pilici
20.11.2017 Administrator DC

Fudbaleri Veleža remijem u Pilici okončali su jesenji dio prvenstva u Drugoj ligi RS – istok. U posljednjem kolu odigrali  su 2:2 sa Budućnosti pa će zimsku pauzu provesti na 10. poziciji.

Nevesinjci su danas opet igrali napadački fudbal i da nisu propustili kolosalne šanse u finišu upisali bi četvrti uzastopni trijumf. Ipak, i bod protiv kvalitetnog rivala na gostujućem terenu može se smatrati dobrim rezultatom.

Velež je golovima Bakoča vodio 1:0 i 2:1, a domaći su po drugi put poravnali u 50. minutu. U posljednjih 15-tak minuta Bratić se dva puta našao oči u oči sa golmanom Budućnosti, ali je mreža ostala netaknuta.

Velež je u Pilici ostavio lijep utisak što su potvrdili i domaćini.

Da nije imao  loš start prvenstva nevesinjski klub bi bio u samom vrhu tabele. Onako, deset bodova iz posljednja četiri kola bilo je dovoljno  samo za zlatnu sredinu prije zimske pauze,piđše na sjatu Radio Nevesinje.

BUDUĆNOST – VELEŽ   2:2 (1:2)

Stadion Pilica. Gledalaca: 100. Sudija: Vojislav Vuković (Brčko).Strijelci: 0:1 Bakoč u 31, 1:1 Spasojević u 34, 1:2 Bakoč u 42, 2:2 Vasiljević u 49. minutu.

BUDUĆNOST:Radić, Pajić, Kalajdžić (Marjanović), Lukić, Ivanović, Marković, Lazarević, Bajić, Vasiljević (Stevanović), Krezović, Spasojević.

VELEŽ: Zurovac, Kovačević, Petković, Đogić, Prodanović, Šiljegović, Bratić, Radović, Milidrag, Bakoč (Šarenac), Repović.