Leo vladar Hercegovine

NEVESINjE │ Rukometaši Leotara potpuno zasluženo slavili su u komšijskom derbiju protiv Hercegovine u Nevesinju. Nakon 60 minuta odlične utakmice na semaforu je stajalo 24:30.

Veći dio prvog poluvremena domaći rukometaši su kontrolisali meča, a u dvadesetom minutu su imali i dva gola prednosti (9:7), ali izabranici Milana Simonovića fenomenalnom završnicom prvog poluvremena uspjevaju anulirati prednost domaćih, i preokrenuti rezultat u svoju korist – tako da se na odmor otišlo rezultatom 15:13 u korist Leotara.

Nastavak meča donosi još bolji rukomet. Hercegovina uspjeva doći do poravnjanja u 48. minutu (22:22), ali to je bilo sve što su uspjeli protiv, u ovom trenutku kvalitetnijeg protivnika, tako da je na kraju Leotar slavio sa 6 golova razlike.

„Prvo bih istakao zaista fenomenalan ambijent u kome je meč odigran. Puna dvorana istinskih ljubitelja rukometa davala je poseban šmek ovom derbiju. Leotar se pokazao kao tim jer nas je upravo timska igra krasila svih 60 minuta. Ne bih isticao nikog od pojedinaca jer ova pobjeda je zaista plod odličnog timskog rada“, rekao je Milan Simonović trener Leotara.

U timu Leotara najviše pogodaka postigli su: Jovanović 7, Mićić 6 i Srdanović 5, dok je kod domaćih najefikasniji bio Čabrilo sa sedam postignutih pogodaka.

U posljednjem kolu Leotar na svom parketu dočekuje ekipu Bijeljine, a pobjednik ovog meča osvaja drugo mjesto i plasman u elitni rang takmičenja.

Radio Trebinje/Foto: Radio Nevesinje