Liverpool Liverpool
1 : 3

PL: Preokret Liverpula za nova tri boda

05.04.2019 Đ. Malešević

Fudbaleri Liverpula došli su do nove pobjede. Oni su u 33. kolu savladali u gostima Sautempton sa 3-1.

Meč je počeo gotovo pa nestvarno za Soton. Već u drugoj minuti poveli su pogotkom Šejna Longa. Ipak, Liverpul se nije lako predao. Do odlaska na odmor došli su do izjednačenja a strijelac je bio Nabi Keita. Liverpul je pritiskao i u nastavku ali je Soton odolijevaio.

Šanse su imali i Firmino i Salah ali nije bilo promjene rezultata. U završnici susreta domaći kao da nisu bili zadovoljno sa bodom pa su htjeli sva tri. Na kraju ih je to koštalo. Liverpul odrađuje sjajan kontranapad a Mo Salah pogađa za 2-1. U završnici meča pogodak postiže i Henderson za konačnih 3-1.

Liverpul je sada prvi sa dva boda više i utakmicom više od Sutija.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Southampton Liverpool