Bratuncu bodovi u Kaknju

Košarkaši Bratunca slavili su u Kaknju rezultatom 74:67 u okviru trećeg kola lige za opstanak, košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine.

Fizički dominantniji tim Bratunca je od početka susreta nametnuo svoj ritam i već nakon deset uvodnih minuta susreta imao vodstvo od 10 poena razlike (16:26).

Košarkašima Kaknja je bilo potrebno čak četiri minute u drugoj četvrtini da postignu svoje prve poene (Ćurevac poentirao za tri poena), pa su gosti i drugi period igre riješili u svoju korist rezultatom 18:14 za plus 14 poena na poluvremenu.

Drugih 20 minuta pripalo je domaćem timu, ali tek toliko da ublaže poraz u ovom susretu koji je završen rezultatom 67:74. Gosti su tokom svih 40 minuta kontrolisali igru i zasluženo došli do pobjede.

Bratunac su do pobjede vodili Vesli Alsigare sa 20 poena i osam skokova, kao i Nikola Silađi koji je susret okončao sa 18 poena. U ekipi Kaknja najefikasniji je bio Igor Josipović sa 22 poena i on je ujedno bio jedini igrač domaće ekipe sa dvocifrenim učinkom.

Ovim porazom Kakanjci su propustili prvu ''meč'' loptu u borbi za opstanak. Do kraja su ostala tri kola, odnosno domaći susreti sa Studentom i Bosnom i gostovanje u Bratuncu. Ekipi Kaknja su potrebne dvije pobjede kako bi i matematički osigurali opstanak u elitnom rangu bh košarke.