Odlična akcija Kozare, Lolić zamalo pored gola.
Nakon kornera sa ugla šesnaesterca šutira Jandrić, Avdukić siguran
Šut na gol
Kukavica ubacuje loptu u peterac, ali ona prolazi, niko ne uspije a da je zakači
51.minut'
Šut na gol
Stopistotna šansa za Novakovića, odlično ga pronalazi Gavrić, ali on pored već savladanog Avdukića šalje loptu pokraj gola
50.minut'
Vode domaći sa 2:0.
46.minut'
Šut na gol
Petrović sam izlazi pred Modić, ali Modić skreće loptu u korner, najbolja i jedina šansa za goste dosad
31.minut'
Šut na gol
Odličan prodor Novakovića, gura loptu u peterac, ali niko od Kozarinih igrača ne stiže loptu
26.minut'
Šut na gol
Pokušaj Gavrića sa ivice šesnaesterca, ali pored gola
16.minut'
Šut na gol
Pokušaj Batara glavom preko gola nakon kornera
11.minut'
Odličan prodor Gavrića, ubacuje loptu u peterac u koji uklizava Novaković i Kozara vodi sa 1-0
10.minut'
Ofsajd
Prva ozbiljnija akcija Kozare i trese se mreža gostiju, ali pomoćni sudija pikazije ofsajd, ostaje 0-0 Ћаскање је завршено Унесите поруку...
5.minut'
Srđan Modić, Živko Bubić, Boris Raspudić, Dršako Lolić, Vladimir Petković, Srboljub Jandrić, Nikola Babić, Milovan Babić, Milovan Novaković, Amir Kukavica, Nemanja Gavrić, Bojan Batar. Na klupi: Dušan Bradić, Nebojša Babić, Asmir Hamzić, Miloš Kukić, Dalibor Milić, Aleksa Radetić, Aleksandar Popović. Trener: Nedžad Žerić.
Gradiška. Gradski stadion. Sudije: Siniša Lazić (Prijedor), Zoran Radaković ( Prijedor), Željko Čelica (Kozarska Dubica). Četvrti sudija: Perić Danijel (Bijeljina). Posmatrač suđenja: Predrag Stankić (Bijeljina). Delegat: Saša Grekulović (Brčko).
Asmir Avdukić, Nikola Kuprešak, Bojan Sladojević, Ostoja Šaula, Haris Džaferović, Nedeljko Crnomarković, Nikola Jovandić, Igor Kuzmanović, Luka Malić, Danilo Todorović, Aleksandar Petrović. Na klupi: Nikola Ćetković, Pavle Knežević, Saša Marijanović, Nemanja Bamburać, Staša Baštić, Srđan Ružičić, Sergej Kalabić. Trener: Zoran Ćurguz.
Šut na gol
Pokušaj voleja Lolića, ali preko gola
Šut na gol
Dobar pokušaj igrača želje da prevari Modića, ali ovaj izbacuje loptu u korner
Utakmica završena
domaći dolaze do tri boda. Pobedili su sa 2:0.
Prvi trijumf Kozare

FK Kozara

Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca po sparnom i toplom vremenu fudbaleri Kozare su u utakmici 4. kola I lige Republike Srpske savladali Željezničar Sport Team iz Banja Luke sa 2-0 i  zasluženo došli do prve pobjede u prvenstvu.

Početak prolazi u obostranom ispitivanju snaga, a u 5. minuti, odlična akcija Kozare, Kukavica centrira i Novaković postiže gol, ali pomoćni sudija pokazuje ofsajd i ništa od radosti fudbalera Kozare. Ipak, u 10. minuti, slična akcija samo sa druge strane, ubacuje loptu u šesnaesterac gostiju Gavrić, Novaković uklizava i postiže gol za vođstvo Kozare od 1-0. Minut kasnije nakon kornera pokušava Batar glavom, ali je neprecizan. U 15 minuti dobro šutira Gavrić, ali je zamalo neprecizan. Imaju gosti možda više loptu u nogama, kombinuju, ali je Kozara mnogo opasnija kad je lopta u njenom posjedu i krene u napad. Ipak, prvo u 27. pokušava Jovandić nakon slobodnog udarca, ali je neprecizan, a malo zatim, Modić odličnom odbranom zaustavlja pokušaj Petrovića, sigurno najveću šansu za goste u prvom poluvremenu.

Tek što je počelo drugo poluvreme sa sudijskim zviždukom, Kozara započinje akciju sa centra terena i Jandrić odlično upošljava Lolića koji šalje loptu u mrežu nemoćnog Avdukića i Kozara nakon samo petnaestak sekundi vodi sa 2-0. U 50. minuti, preslikana akcija iz prog poluvremena, Gavrić pronalazi Novakovića, ali je ovaj zamalo neprecizan. Minut kasnije oštro loptu kroz peterac gostiju šalje Kukavica, ali niko od fudbalera Kozare je ne uspijeva zahvatiti. Pokušavaju šutevima Jandrić i Lolić, dok na drugoj strani Ružičićev pokušaj odlično brani Modić. Igra se otvoreno, opet šut isprobava Lolić, a pokušaj Kuzmanovića u sudijskoj nadoknadi brani danas odlični Modić i sudija Lazić svira kraj.

U sljedećem 5. kolu koje se igra sljedeće subote 7. 9. 2019. godine fudbaleri Kozare će se u Prijedoru sastati sa ekipom Rudara. Utakmica počinje u 17 časova.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Bubić Ž., Raspudić B., Lolić D., Petković V., Jandrić S. (od 75. min. Milić D.), Babić N.(od 53. min. Kukić M.), Novaković M.,  Kukavica A., Gavrić N.(od 68. Popović A.), Batar B., trener Žerić N., nisu igrali: Bradić D., Babić Ne., Hamzić A., Radetić A.

FK Željezničar Sport Team (Banja Luka) : Avdukić A., Kuprešak N. (od 46. min. Marjanović S.), Sladojević B., Šaula O., Džaferović H., Crnomarković N., Jovandić N. (od 46. min. Bamburić N.), Kuzmanović I., Malić L., Teodorović D. (od 66. Ružičić S.), Petrović A., trener: Ćurguz Z.,  nisu igrali Ćetković N., Knežević P., Baštić S., Kalabić S.

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske Kozara Željezničar Sport Team