Sloga(D)
Konjuh
Vogošća PH
Gračanica bolja od Lea

Rukometaši su u 3. kolu Premijer rukometne lige BiH pobijedili ekipu Leotara u dvorani Luke rezultatom 29:24, poluvrijeme 11:11. Za pobjedu im je bilo dovoljno najboljih 30 minuta rukometa ove sezone koje su prikazali u drugom poluvremenu utakmice. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenoj igri u kojoj domaćini niti u jednom trenutku nisu uspjeli da povedu. Gosti su imali prednost od 1-2 gola. Imali su i domaćini prilike za vodstvo ali nisu ih iskoristili. Bilo je ovo slabih, nervoznih, netipičnih 30 minuta igre za ekipu Gračanice. Kao da su još uvijek u grču, nesvjesni svoje snage i kvaliteta.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 11:11. U drugom dijelu Gračanica je povela 12:11 i od tada je sve bilo puno lakše. Furiozan početak, jaka i agresivna odbrana, Bosić koji se probudio na golu, brza i laka realizacija i ubrzo su se gosti našli u gračaničkom mlinu koji ne prašta. Kada su se odvojili na 3 razlike, igrali su sve rasterećenije pa samim time i sve bolje. Imali su i maksimalnih 7 golova prednosti a gosti su potiho nestali sa terena na kojem je u drugih 30 minuta gospodarila samo jedna ekipa. Domaća.

Na kraju zaslužena pobjeda 29:24 do koje su domaćine vodili kapiten Mehmedović sa 7 golova i još mlađi Mehmedčehajić sa 6. Odličan je na golu bio Bosić.

Kod gostiju su po 5 golova postigli iskusni Bukva i bivši igrač Gračanice, Komnenović.