Emina
Mladost
Lokomotiva sigurna protiv Drine

ŽFK Lokomotiva Brčko

Fudbalerke Lokomotive iz Brčkog ostvarile su prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine, poÅ”to su na domaćem terenu sigurno i ubjedljivo savladale ekipu Drinu iz Zvornika rezultatom 10:0 pred neÅ”to viÅ”e od pedeset gledalaca.

Domaći tim je opravdao ulogu favorita i treći put u isto toliko odigrani međusobnih susreta sa Drinom izaÅ”ao kao pobjednik. Raspoložena za danaÅ”nji susret bila je Slađana Smiljanić, koja je postigla pet pogodaka, od toga tri u prvom poluvremenu.

Prvi gol na susretu pao je u Å”estoj minuti preko Andree Crnobrnje, nakon Å”to joj je asistirala Marija Damjanović, a kapitenka Lokomotive imala je asistenciju i u 38. minutu kada je iz kornera odlično na drugoj stativi pronaÅ”la Saru Trujić, a odbrambena fudbalerka žuto-plavih "lokosica" glavom zabija.Ā

Svoj prvi pogodak za seniorski sastav postigla je i Aleksandra Vasić u 66. minutu, nakon ubačaja iz kornera Andree Crnobrnje, a konačan rezultat sa svoja dva gola postavila je Draženka Gavrić u 72. minutu i deset minuta kasnije.Ā

Slijedi reprezentativna pauza, a nakon toga Lokomotiva će igrati dvije utakmice uzastopne na domaćem terenu. Prva će biti 25. septembra protiv Radnika iz Bijeljine, a druga protiv Å irokog Brijega četiri dana kasnije u okviru prvog zaostalog kola.Ā

Sa druge strane Drina je doživjela peti poraz u sezoni u isto toliko odigranih utakmica, a naredni susret igraće na domaćem terenu protivĀ aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, ekipe SFK 2000 Sarajeva.

ŽFK Lokomotiva Brčko - ŽFK Drina Zvornik 10:0 (5:0).
Stadion: Lokomotiva.