Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jakovljević, Memija, Bašić, Tičinović, Zlomislić, Savić, Janković, Bilbija.
Postava
: Brajlović, Moris, Fereira, Tomašević, Mehidić, Karjašević, Mišić, Dofo, Mehanović, Mešinović, Krpić.
Zrinjski razbio Tuzlu

Samo jedna riječ je dovoljna da se opiše igra Zrinjskog ove sezone i u ovoj utakmici - dominacija.

U okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Zrinjski je na stadionu Pod Bijelim brijegom savladao ekipu FK Tuzla Siti sa 5:0. Ovaj susret je izgledao kao duel prvoplasirane ekipe sa nekim iz sredine tabele, a ne svojim prvim pratiocem, koji nakon ovog susreta stoji na 19 bodova razlike.

U prvom poluvremenu pravih prilika na početku nije bilo, a prvi bitniji momenat na utakmici bio je crveni karton kojeg je zaradio Husref Musemić u 19. minuti utakmice. Nekoliko minuta nakon toga Zrinjski je napravio dobar napad preko Memije, ali nije bilo pogotka. Za razliku od tog pokušaja u 33. minuti utakmice, Zrinjski stiže do pogotka, a strijelac gola bio je Mario Tičinović. Do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme je donijelo više uzbuđenja i još dva pogotka, a dominaciju na terenu je ponovo pokazao kapiten domaćih, Nemanja Bilbija. Bilbija je prvi pogodak postigao u 50. minuti utakmice nakon što je glavom zatresao mrežu Bakira Brajlovića, a deset minuta kasnije Bilbija je ponovo pogodio ovoga puta nakon asistencije Danila Šipovca.

Samo nekoliko minuta kasnije Bilbija je vratio asistenciju mladom fudbaleru Zrinjskog, a Šipovac je pogodio za 4:0. Tuzla City je potpuno demotivisano djelovala u drugom dijelu, pa je tako stigao uskoro i peti pogodak u njihovu mrežu. Ovoga puta strijelac pogotka bio je Ivan Jukić koji je nakon odličnog driblinga pogodio "malu mrežicu" za konačnih 5:0.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Zrinjski Tuzla City

👊 Dobro jutro Zrinjevci! 🌞 Želimo vamo ugodnu nedjelju! #HŠKZ ⚪🔴 🎥 | Arena Sport TV