Marko Galić(G) , Branko Vrgoč , Vinko Rozić , Karlo Kamenar , Nikola Mandić , Karlo Stapić , Ivan Marić , Zvonimir Begić , Marko Hanuljak , Luka Lučić (K), Gabrijel Boban , REZERVE Nikola Ilinčić(G) , Ante Bekavac , Leonardo Petrović , Arijan Brković , Joao Erick Marques Da Silva , Josip Bešlić , Jovan Vladimir Pavlović , Andro Babić , Dario Pavković , Mihajlo Jovašević , Bruno Jenjić ,
Postava
Tarik Abdulahović(G) , Nenad Nikić , Faruk Bihorac , Mirza Delimeđac , Mustafa Šukilović (K), Irfan Hadžić , Mirzad Mehanović , Đorđe Pantelić , Dušan Hodžić , Rijad Kobiljar , Đorđe Ćosić , REZERVE Velid Sarajlić(G) , Ajdin Nukić , Amer Ordagić , Mahir Rizvić , Vedad Garčević , Hamza Redžić , Arnel Husić , Tino-sven Sušić , Irfan Jašarević ,
Siti iščupao bod

Posušje - Tuzla Siti

Fudbaleri Posušja i Tuzla Sitija podijelili su bodove u utakmici 25. kola VVin Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je bio 1:1

Već u 8. minuti utakmice Tuzla Siti je mogao povesti nakon velike greške golmana Galića, koji je loptu propustio kroz noge ali ju je ipak uspio zaustaviti na gol liniji.

Prednost za Tuzla Siti stiže u 27. minuti preko Mirzada Mehanovića, nakon odlične akcije gostiju i asistencije Irfana Hadžića.

Mehanović je imao priliku da poveća vodstvo u 57. minuti, no njegov udarac sa 13 metara završio je iznad prečke. Ipak, Posušje uspijeva izjednačiti u 63. minuti, kada Karlo Kamenar šalje loptu iz kornera na glavu Darija Pavkovića koji sa pet metara pogađa mrežu.

Napadi Posušja se nastavljaju, a Brazilac Erik pogađa stativu sa 30 metara. Stativa je bila saveznik Tuzla Sitija i u 75. minuti, kada je pogodio Karlo Stapić.

U 94. minuti Posušje je imalo priliku za pobjedu, ali udarac Pavkovića zaustavlja golman Tarik Abdulahović.

Utakmica je završila rezultatom 1:1, pri čemu je Posušje propustilo priliku za osvajanje važnih bodova u borbi za Evropu, dok Tuzla  osvaja dragocjen bod za opstanak.

Posušje sada zauzima šesto mjesto sa 37 bodova, dok je Siti na devetoj poziciji sa 24 boda. U narednom kolu Posušje gostuje Igmanu u Konjicu, a Tuzla City dočekuje Široki Brijeg.

HŠK Posušje: Galić, Lučić, Vrgoč, Marić, Stapić, Hanuljak, Begić, Kamenar, Rozić, Mandić, Boban.

FK Tuzla City: Abdulahović, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Šukilović, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Kobiljar, Ćosić.