Kajkut opet pocrvenio

Fudbaleri Borca remizirali su danas rezultatom 2:2 sa bugarskim prvoligašem Vitošom u trećoj utakmici u sklopu pripremnog perioda u turskoj Antaliji. Podsjetimo, crveno-plavi su prethodno savladali rumunskog drugoligaša Mijerkureu rezultatom 2:0 i ruskog premijerligaša Ahmat rezultatom 2:1.

Izabranici Darka Vojvodića stigli su u trećem minutu do rezultatske prednosti, kada je odličnu akciju nakon asistencije Nikole Mojovića krunisao Demir Jakupović. U 8. minutu dosuđen je jedanaesterac za Bugare nakon što je Nebojša Runić igrao rukom u kaznenom prostoru ispred Marka Savatovića, ali penal u gol nije uspio da pretvori Stefan Hristov šutiravši pored gola.

Vitoša je do izjednačenja stigla u 38. minutu, kada je Ivailo Lazarov dobro reagovao na povratnu loptu upućenu sa desne strane, da bi samo 2 minuta kasnije ekipa iz Bistrice pogotkom Georgija Kupenova glavom nakon centaršuta sa lijeve strane preokrenula rezultat u svoju korist.

Igrao se 57. minut kada je viđen četvrti, a ispostavilo se kasnije, i posljednji gol na današnjoj utakmici: čuvar mreže bugarskog tima loše je ispucao loptu, do koje je prije odbrambenog igrača Vitoše stigao Vladan Danilović i lobovao golmana za 2:2.

Četvrtu a ujedno i posljednju utakmicu u Antaliji Borac će odigrati 8. februara, kada će snage odmjeriti sa kijevskim Arsenalom. Ovaj meč biće prenošen posredstvom TV Arena sport, a početak je zakazan za 11 časova.

Kajkut ponovo isključen, ekipi se priključio Nemanja Lekanić

U 20. minutu meča sa Vitošom arbitar je zbog prigovora iz igre isključio Sašu Kajkuta, a s obzirom na mogućnost izmjene, odmah je u igru ušao Milan Šikanjić. Kajkutu je ovo drugo isključenje u Antaliji, znajući da je zbog koškanja sa Švecom ranije morao van terena i na meču sa Ahmatom.

Ovome dodajmo da se crveno-plavima pridružio Nemanja Lekanić (1990. godište), doskorašnji član Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara