Sloboda i Budućnost dva iz dva

Sloboda, Tuzla

U subotu je odigrano šest utakmica m:tel Prve lige FBiH,  a samo na jednoj utakmici i to u Tuzli, pala su četiri gola,  tri je dao Harisa Dilavera, dok je četvrt gol postigao Kalesić. Sloboda je porazila  Jedinstvo sa 4:0.

Tri utakmice su završene bez pobjednika, u Gračanici komšijski derbi su odigrali domaća ekipa Bratstvo i gradačačka Zvijezda rezultat je bio 3:3, za domaće su pogađali Jaganjac 2 i Smajić, za Zvijezdu, a  Mikić, pojačanje Azer Kozić  i Ivoš za goste.

U Zenici domaći Čelik i hadžićki Radnik su odigrali 1:1, za Zeničane je Isaković u dubokoj sudijsakoj nadoknadi izjednačio na 1:1, a Oputa je bio strijelac za Radnik.

U Kaknju u duelu domaćeg Rudara i Goražda rezultat je kao predhodne tri utakmice bio bez pobjednika, pojačanje Goraždana Berin Alić je u 21. minuti doveo goste u prednost 0:1, u 36. minuti Čatić je izjednačio na 1;1, u 77. minuti Kobilica je pogodio za vodstvo domaćih, da bi deset minuta kasnije Hukara postavio konačnih 2:2.

Dvije ekipe su zabilježile gostujuće pobjede, banovićka Budućnost je u Maglaju savladala Simm Bau 3:2, golove za goste su dali Pirić, Avdić, Husić, za domaće Vasiljević i Vladić.

Na nedeljnim utakmicama NK TOŠK je ugostio OFK Gradinu koja je golovima Čamdžića u 42.  62 . pobijedila NK TOŠK, gol za tešnjake je postigao Dizdarević. Gornji Rahić je bio domaćin sastavu FK Mladost DK i golom Nikole Mazića savladao goste iz Doboja kod Kaknja .

Rezultati,

Tuzla : FK Sloboda – NK Jedinstvo 4:0 (  Dilaver 23 ' 47 ' 62 ' Kalesić 44 '   ),

Maglaj : BFK Simm Bau – FK Budućnost 2:3 ( Vasiljević 40 ' Vladić 77 '  / Pirić 50 ' Avdić 53 ' Husić 69 ').

Tešanj :  NK TOŠK – OFK Gradina 1:2 ( Dizdarević 69 '/Čamdžić 42 ' 62'  ),

Gračanica : NK Bratstvo – NK Zvijezda  3:3 ( Jaganjac 43 ' 62 ' Smajić 64 '  /  Mikić 11 ' Kozić 20 ' Ivoš 45 + 2),

Tomislavgrad : NK Tomislav  - NK Stupčanica 0:1 (Fijad Mehanović 30 '),

Gornji Rahići : FK Gornji Rahić – FK Mladost 1:O ( Mazić)

Zenica : NK Čelik – FK Radnik (H) 1:1 ( Isaković 90+7 ' / Oputa 51 '),

Kakanj : FK Rudar – FK Goražde 2:2 ( Čatić 36 ' Kobilica 77 ' / Alić 21 ' Hukara 87 ' ).