Grahovac Borcu donio bodove

Golman banjalučkog Borca, Nebojša Grahovac, junak je derbija 21. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u kojem je Sloboda u Mejdanu poražena od Banjalučana rezultatom 26:28 (10:15) u vrlo čudnoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici, piše tuzlalive.ba

Grahovac je tokom utakmice imao veliki broj odbrana od kojih čak pet “sedmeraca”, a jedan od najvažnijih odbranio je minutu prije kraja susreta prvom strijelcu domaće momčadi, Aleksandru Kurtešu. Bilo je to kod rezultata 26:27, a nakon odbrane reprezentativac Đurđević je golom potvrdio zasluženu pobjedu igrača trenera Irfana Smajlagića.

Susret je krenuo prema željama gostiju nakon 3:3 u prvim minutama susreta. U nastavku domaći promašuju, gube lopte, igraju konfuzno, a Banjalučani serijom 0-7 odlaze na velikih 3:10 u 14. minuti. Grahovac je skidao lopte, branio “sedmerce”, a u 22. minuti imali su Banjalučani velikih 7:13 (Đurđević).

Minutu prije isključen je kapiten Emir Suhonjić. Faulirao je igrača, dobio drugi žuti karton, ali je smatrao da ga nije zaslužio. Reagovao je nimalo kapitenski, pa je zaradio crveni karton.

No, kod rezultata 7:13 (22.) “proigrali” su domaći rukometaši. Dva gola Pavlaka i jedan Mišetića doprinijeli su da domaći osjetno smanje prednost gostiju, ali se na odmor otišlo ipak s velikom prednošću gostiju – 10:15.

Nastavak je donio pravi “uragan” crveno-crnih, koji su golovima Jankovića i Grubića došli na samo gol zaostatka (14:15 u 35.). Propustili su priliku i za izjednačenje, nakon čega se raspucao Hadžić koji je s četiri uzastopna pogotka Borcu vratio prednost (16:19 u 37.).

No, tada se razbranio Zdravko Čajić koji je s desetak odbrana od kojih tri “sedmerca” bio vjetar u leđa suigračima. Odbranama “penala” i nekoliko zicera omogućio je svom timu da preokrene rezultat što se dogodilo u 44. minuti, kada je za 21:20 pogodio Knežević.

Odmah zatim Kurteš je sa 7 metara pogodio za 22:20 i tada se smiješila pobjeda Tuzlaka. Minutu poslije crveni je dobio R. Čajić (48.), jer su sudije procijenile da je grubo faulirao jednog igrača Borca. Bez dva bitna igrača tim Mirka Mikića nije izdržao.

U 55. minuti poravnao je Stojanović (23:23), a odmah zatim Đurđević je vratio Borcu prednost (23:24). Kurteš svojim šestim golom, nakon “sedmerca”, dovodi meč u agal (24:24 u 56.) i u preostalim minutama igra se gol za gol.

Minutu prije kraja, kod 26:26, Kurteš prvi put na utakmici nije iskoristio “sedmerac” – Grahovac ga je čudesno odbranio. Gosti zabijaju posljednji gol za 26:28 i to je, ujedno, prvi poraz Slobode u Mejdanu.

Borac je ostao drugi na tabeli sa 27 bodova, Sloboda je sa 22 boda na četvrtom mjestu, ali ga sigurno neće zadržati kada se odigraju ostali mečevi 21. kola.

Kurteš je u Slobodi bio najprecizniji sa 8 golova, a u strijelce su se upisali još: Knežević 6, Mišetić 4, Pavlak i Grubić po 2, dok su po jedan gol postigli Dragičević, Suhonjić, R. Čajić, Buljina i Janković.

Kod gostiju Đurđević je postigao 9, Hadžić 7, Zalevsky 4 itd.. (mp – Foto: Darko Zabuš)

Vogošća 31 : 35 Krivaja
Maglaj 26 : 25 Hercegovina
Sloboda 27 : 28 Borac M:TEL
Sloga 28 : 28 Leotar
Goražde 32 : 25 Gračanica
Izviđač 45 : 23 Čapljina