Rukometaši Borca pobijedili Izviđač u Kupu BiH

Borac - Izviđač

Dugo su čekali rukometaši Borca trijumf nad Izviđačem.

Desilo se to sinoć, u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH, domaći su slavili rezultatom 30:26.

Bila je ovo prva pobjeda Borca još od novembra 2021. godine. Obje ekipa u ovaj susret ušle su u grču, ali su se bolje snašli gosti, koji su imali prednost tokom cijelog prvog dijela.

Trener Borca, Irfan Smajlagić na samo kraju poluvremena dao je sansu mladom golmanu Davidu Momiću, koji je odbranio penal.

U posljednjem napadu Bjelorus, Andrej Klimavec doveo je svoj tim do izjednačenja, pa se na odmor otišlo pri rezulatu 11:11.

U nastavku, Borac je pojačao odbranu,  Smajlagić je izmjenama držao ekipu svježom.

Uz pomoć navijača, dvorana Centar bila je ispunjena do posljednjeg mjesta, Borac dolazi u prednost koju zadržava do kraja.

Nedim Hadžić bio je odličan, zabio je 11 golova, a Klimavec, Đurđevic i Kalamanda dodali su po 3. Slađan Subotic imao je 9 odbrana.

Kod Izviđača, Ivano Pavlović i Aldin Sakić dali su po 5 golova, a golman Haris Suljević imao je 7 odbrana.