Slobodi bodovi u Nevesinju

U 6. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine poraženi su večeras u Nevesinju od Slobode rezultatom 29:24.

Utakmicaje počela sa dosta grešaka na obje strane, a potom su Tuzlaci sredinom prvog poluvremena pojačali ritam i stekli prednost od tri gola. Nevesinjci su na poluvremenu imali minus četiri i bilo je jasno da će biti teško napraviti preokret protiv kvalitetne ekipe. Istina, na početku drugog dijela domaći su krenuli agresivnije, ali su promašivali zicere i nisu uspjeli da se rezultatski približe rivalu.

Hercegovina nakon šest kola ima dva poraza u Nevesinju, kao tokom čitave protekle sezone. S druge strane, Nevesinjci su odigrali najneefikasniju domaćinsku utakmicu od kada se takmiče u Premijer ligi BiH. U narednom kolu Hercegovina gostuje u Živinicama.

Her Slo 2

HERCEGOVINA- SLOBODA 24:29 (11:15)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 300. Sudije: Dražen Begić, Andrija Knezović (Mostar). Delegat: Goran Sušić (Čapljina). Sedmerci: Hercegovina 1(1), Sloboda 5(3). Isključenja: Hercegovina (12 min), Sloboda (14 min).

HERCEGOVINA: Vujadinović (1), Ivanović (3), Šarenac, Dragović (3), Babić (1), Šahinović (1), Bašić (1), Andrić, Božović, Milačić, Zečević (4), Letić, Vučić, Bratić, Stajić, Čabrilo (6).

SLOBODA: Dragičević, Jusufović, Suhonjić (3), Anđelić, Mišetić (3), Z. Čajić, Lukić, Knežević (6), R. Čajić, Buljina (2), Pavlak (4), Kurteš (1), Milkunić, Gabrieri (6), Janković (3), Skopljak (1).